3. Нюкасъл отнесе Астън Вила с 5:1 за старт на сезона (ВИДЕО)

Нюкасъл отнесе Астън Вила с 5:1 за старт на сезона (ВИДЕО)

Сандро Тонали вкара в дебютния си мач след само 6 минути игра

Нюкасъл стартира мощно сезона във Висшата лига, размазвайки Астън Вила с 5:1 в среща от първия кръг.

Мачът на „Сейнт Джеймсис Парк“ започна ударно за домакините, които вкараха още в 6-ата минута. Антъни Гордън центрира прецизно от дълбочина в наказателното поле. Там Сандро Тонали овладя топката с първото си докосване, а с второто я прати в мрежата – 1:0 за Нюкасъл.

Авансът на домакините продължи само 5 минути, тъй като в 11-ата минута Оли Уоткинс комбинира с Муса Диаби, който затвърди добрата си форма от предсезонната подготовка и вкара първия гол за тима на Унай Емери за сезона.

Нюкасъл вкара втори гол още в 16-ата минута, когато Свен Ботман прати топката в наказателното поле на Вила, където най-бързо реагира Александър Исак и преодоля Емилиано Мартинес. Голът бе преразгледан за евентуална засада, но такава нямаше и Анди Мадли остави гола.

Точно преди изтичането на час игра защитата на гостите сбърка фатално и от тази неточност се възползва Исак, за да открадне топката и да направи резултата 3:1.

Влезлият на мястото на шведа Калъм Уилсън бе в прегръдките на съотборниците си в77-ата минута, когато получи топката от Харви Барнс и отблизо вкара необезпокояван от никого.

В добавеното време на мача и самият Барнс записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат 5:1.