3. Нюкасъл подчини Астън Вила и се намеси в борбата за топ 4 (видео)

Нюкасъл подчини Астън Вила и се намеси в борбата за топ 4 (видео)

Сенегалците Демба Ба и Папис Демба Сисе, донесоха победата на "свраките" над Астън Вила, Стилиян Петров с цял мач за бирмингамци

Отборът на Нюкасъл постигна важен успех в борбата си за завършване в топ 4 в края на сезона. „Свраките” победиха с 2:1 Астън Вила в мач от 24-ия кръг на Премиършип. Срещата се проведе на „Спортс Дайрект Арена”, а успехът за домакините дойде благодарение на попаденията на сенегалците Демба Ба и Папис Демба Сисе, който се присъедини към „свраките” през януарския трансферен прозорец.

Двамата футболисти се завърнаха в Нюкасъл, след като родината им не успя да преодолее груповата фаза на турнира за Купата на Африканските нации и изиграха отлични 90 минути в днешния мач. Българинът Стилиян Петров започна като титуляр за Астън Вила и изигра пълни 90 минути за бирмингамци.

Двубоят бе равностоен, а Н’Зогбиа, Бент и Петров пропиляха добри възможности за гостите още преди да изтече първият четвърт час от началото на мача. Папис Демба Сисе пък можеше да отбележи в 16-ата минута, но ударът му бе отразен от Шей Гивън.

Последва положение за Нюкасъл, които не бе реализирано от Райън Тейлър, а много чисти ситуации за Астън Вила изпуснаха Дарън Бент и Роби Кийн малко преди да изтече половин час игра от първия съдийски сигнал. Така се стигна до 30-ата минута, когато Демба Ба успя да открие резултата, след като забоде кълбото в мрежата на Шей Гивън. До почивката обаче бирмингамци се активизираха и в продължението на първата част успяха да изравнят, след като Роби Кийн засече на празна врата центриране на Шарл Н’Зогбиа.

Второто полувреме също бе вълнуващо и имаше интересни моменти и пред двете врати. С няколко добри спасявания се отличи вратарят на Нюкасъл – Тим Крул. Единственото попадение през втората част падна в 71-ата минута, когато с великолепен изстрел в горния десен ъгъл на Шей Гивън новото попълнение на „свраките” – Папис Демба Сисе, се разписа за 2:1.

Астън Вила осъществи натиск в последните минути на срещата, но така и не успя да се добере до равенството. Най-сериозният пропуск за гостите направи Гари Гарднър в 88-ата минута. Нападателят засече с глава центриране на Бари Банан, но Тим Крул реагира блестящо и не допусна гол.

Така Нюкасъл вече има 42 точки и е на 5-ото място във временното подреждане. Същият е и активът на Челси, но „сините” от Лондон са с по-добра голова разлика, а имат и мач по-малко. Астън Вила заема 13-ото място с 28 точки.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)