3. Нюкасъл се върна на победния път след трите поредни загуби

Нюкасъл се върна на победния път след трите поредни загуби

"Свраките" надделяха с 2:0 у дома срещу Бърнли

Нюкасъл постигна трета поредна победа във Висшата лига, след като преди това бе в серия от толкова последователни поражения. „Свраките“ се наложиха с 2:0 у дома срещу Бърнли в мач от седмия кръг, с което събраха 12 точки на осмото място, докато съперникът им е 19-и с 1.

Бърнли започна по-активно срещата и в четвъртата минута можеше да излезе напред в резултата, след като Заки Амдуни нанесе хубав удар от наказателното поле, но Ник Поуп се справи.

Десет минути след това Нюкасъл поведе. Киърън Трипиър намери Мигел Алмирон, който с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Джеймс Трафорд.

В 27-ата минута Александър Исак остана сам срещу вратаря, който спаси, при добавката шведският нападател не успя да уцели очертанията на вратата. До края на първата част Трафорд отрази два опасни удара на Елиът Андерсън.

В 76-ата минута Нюкасъл стигна до второ попадение, след като Александър Исак реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Амин Ал Дахил срещу Антъни Гордън. Три минути след това Ал Дахил можеше да се реваншира, след като нанесе удар с глава след центриране от корнер, но Поуп спаси.