3. Нюкасъл удари Челси в директен сблъсък за завършване в топ 4 (видео)

Нюкасъл удари Челси в директен сблъсък за завършване в топ 4 (видео)

”Свраките” спечелиха с 2:0 визитата си на „Стамфорд Бридж” след два гола на Папис Демба Сисе

Отборът на Нюкасъл победи с 2:0 Челси в отложен мач от Висшата лига на Англия. Двубоят, който се проведе на „Стамфорд Бридж”, бе директен сблъсък за завършване в топ 4, а двете попадения за „свраките” бяха реализирани от представящия се отлично откакто се присъедини към Нюкасъл през януари - Папис Демба Сисе. Нападателят изведе тима си с гол напред в 19-ата минута, а в продължението на срещата оформи крайното 2:0.

В началните минути на мача Раул Мейрелеш имаше две възможности за отбелязване на гол, но не успя да ги реализира, а малко след това последваха и ситуации пред Даниел Стъридж и Шеик Тиоте, но и тези положения не доведоха до гол. Така се стигна до 17-ата минута, когато с много прецизно изпълнение Папис Демба Сисе прати кълбото в мрежата на Петър Чех, давайки аванс на своя тим.

До края на първата част Челси бе по-активният тим, но така и не успя да отбележи попадение, а Нюкасъл също имаше своите шансове, но и „свраките” не вкараха нов гол до почивката.

През второто полувреме Челси усилено търсеше начин да изравни резултата и създаде доста на брой голови ситуации пред Тим Крул. Малко преди да изтече час игра от началото на двубоя играта бе спряна за около десетина минути, след като Джон Оби Микел фаулира Шеик Тиоте, а халфът на Нюкасъл имаше нужда от медицинска помощ, като в крайна сметка бе принудително заменен от Райън Тейлър.

Фернандо Торес и Дидие Дрогба направиха сериозни пропуски за Челси, а Джон Тери също можеше да отбележи след изстрел с глава, но след удара му топката не попадна в мрежата на гостите.

Главният съдия на срещата назначи 10 минути продължение заради забавянето на играта около ситуацията с Шеик Тиоте, а в 5-ата минута на добавеното време на мача Папис Демба Сисе с уникално изпълнение бе точен за крайното 2:0.

Така Нюкасъл добави нови три точки към актива си и вече има 65, като остава на 5-ата позиция, тъй като 4-ият Тотнъм има същия актив като „свраките”, но е с по-добра голова разлика. Челси е 6-ти с 61 точки.

Реал за Варан: Завинаги един от нас