3. Нюкасъл вече е трети след минимална победа над Челси (ВИДЕО)

Нюкасъл вече е трети след минимална победа над Челси (ВИДЕО)

Кризата при "сините" става все по-сериозна

Нюкасъл победи с 1:0 Челси в мача им от 15-ия кръг на Висшата лига. Така "свраките" влязоха в топ 3, докато кризата при лондончани вече става сериозна, като те нямат победа в първенството вече четири поредни мача.

В 16-та минута топката бе изчистена и попадна на крака на Мигел Алмирон, който стреля силно от въздуха, но ударът му профуча над напречната греда на Едуар Менди. В 29-та минута Челси създаде първата си добра атака в срещата, след като Мейсън Маунт подаде на крилото на Люис Хол, а последният намери Армандо Броя в наказателното поле. Албанецът се обърна добре, но ударът му бе лесно спасен от Ник Поуп.

През първото полувреме отсъстваха чистите голови положения, като и двата отбора предпочитаха да разчитат на добрата отбрана и сигурността в разиграването на топката.

Пет минути след началото на втората част Нюкасъл можеше да открие резултата на два пъти, но удар на играч на "свраките" бе блокиран. В последвалата атака Алмирон се измъкна добре и намери Шон Лонгстаф в наказателното поле, но ударът на последния профуча над напречната греда.

В 65-та минута Конър Галахър стреля от границата на наказателното поле, но Ник Поуп направи впечатляващо спасяване, за да избие в корнер.

Две минути след това Мигел Алмирон направи типичния за себе си пробив навътре към наказателното поле, преминавайки на дрибъл покрай защитници, а Джо Уилок стреля с едно докосване от границата на пеналтерията, за да не остави никакъв шанс на Менди и да открие резултата в полза на Нюкасъл със страхотния си удар.

В 81-та минута Марк Кукурея отправи опасно центриране в наказателното поле, успоредно на голлинията, а Поуп не се намеси по най-добрия начин, но все пак ситуацията се размина без допълнителни последствия за Нюкасъл, след като съдията отсъди нарушение в полза на "свраките".

До края на мача нямаше повече чисти положения, а след последния съдийски сигнал играчите на двата отбора се спречкаха и последваха сблъсъци, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

С трите си точки Нюкасъл вече има 30, докато Челси се свлече до осмото място с 21.