3. Обамеянг наниза втори хеттрик за четири дни, Дортмунд сгази Аугсбург с 5:1 (ВИДЕО)

Габонският нападател задмина Левандовски по голове от началото на сезона

Хеттрик на неудържимия от началото на сезона Пиер-Емерик Обамеянг даде тон на Борусия (Дортмунд) за разгромна победа с 5:1 у дома срещу Аугсбург в 10-ия кръг на Бундеслигата. С трите си гола Обамеянг вече има цели 18 попадения от началото на сезона във всички турнири и вече е топ реализатор №1 на петте големи европейски първенства, изпреварвайки дори Робърт Левандовски. Само преди три дни габонският нападател наказа с хеттрик и Габала в Лига Европа, а хеттрикът му е втори срещу Аугсбург в кариерата му.

Днес серията на Обамеянг започна в 18-ата минута, когато комбинация на Гюндоган и Кастро матира защитата, турският халф пусна за габонеца на празна врата за лесен гол – 1:0.

Само три минути по-късно Кагава финтира съперник и центрира на първа греда за Марко Ройс, който насочи в мрежата – 2:0.

С два гола аванс „жълто-черните” се забавляваха и Кагава изведе с петичка Ройс, който направи 3:0 с втория си гол в мача още в 33-ата минута.

Аугсбург успя да се разпише в началото на втората част и Раул Бобадия засече с глава центриране на Тобиас Вернер от свободен удар за 3:1.

Мачът навлезе в по-спокоен период, но в края Обамеянг изригна. Влезлият като смяна Адриан Рамос отправи нещо средно между изстрел и подаване, а „Спайдърмен” дебнеше на втора греда – 4:1.

В добавеното време Кагава задържа умело и пусна на Обаменяг, който оформи своя хеттрик с 13-ия си гол за сезона в немския елит.

Отборът на Томас Тухел е втори с 23 точки, но лидерът Байерн е безгрешен с 30. Аугсбург е последен с едва 5 точки.

15 1 Хановер 10 2
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1