3. Обамеянг прати Борусия (Д) на полуфинал за купата (ВИДЕО)

Обамеянг прати Борусия (Д) на полуфинал за купата (ВИДЕО)

"Жълто-черните" победиха с 1:0 във Франкфурт след късен гол

Борусия (Дортмунд) стана първият полуфиналист в турнира за Купата на Германия след минимален успех с 1:0 над мъчещия се в Бундеслигата Айнтрахт (Франкфурт) като гост.

Целият мач премина с много остри единоборства и доста пропуски през втората част.

През първата част Обамеянг надбяга зашитата в 13-ата минута и пусна за Мхитарян, но армененцът стреля покрай вратата. Роде, който от лятото ще играе в Байерн, не успя да извади топката изпод краката си при добро центриране, а при контрата Кевин Трап спаси шут на Гроскройц.

Мхитарян още веднъж не бе точен и двата отбора се оттеглиха на почивка без гол пред 51 500 души по трибуните в Айнтрахт.

В 58-ата минута Розентал центрира отлично в пеналта на Борусия, но топката се разходи пред вратата и никой не успя да засече.

Битката между Левандовски и централния бранител Замбрано продължаваше с пълна сила и защитникът на няколко пъти оставаше да лежи на земята.

Мадлунг направи отчаяна намеса и попречи на Левандовски да се разпише, но гостите стигнаха до успеха 7 минути преди края.
Мхитарян центрира от корнер, Себастиан Кел отклони на първа греда и на втора Обамеянг засече с глава в левия ъгъл за 1:0.

До края „жълто-черните” запазиха своя аванс на „Комерцбанк Арена” и чакат своя съперник на полуфинал.

Айнтрахт Франкфурт - Борусия Дортмунд 0:1
0:1 83' Обамеянг