3. Обрат, 6 гола, два отменени и хеттрик за 8 мин. в последното лондонско дерби на „Ъптън Парк” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Анди Керъл прониза „топчиите” три пъти за крайното 3:3 и на практика ги отказа от титлата в исторически мач

Последното лондонско дерби в 112-годишната история на „Ъптън Парк” ще остане завинаги в историята като една незабравима английска класика.

За по-малко от 10 минути Уест Хем направи пълен обрат срещу Арсенал и от 0:2 стигна до 3:2 с хеттрик на Анди Керъл, но в крайна сметка първата среща от XXXIII кръг на Висшата лига приключи при равенство 3:3.

Тя бе и последната, която феновете на „Болейн Граунд” виждат срещу съперник от столицата, защото от следващия сезон техните любимци ще се преместят на Олимпийския стадион в Лондон.

Самият мач пък се превърна в истинско зрелище, защото в него имаше 8 гола, два от които незачетени, а и още редица положения. В крайна сметка двата тима справедливо взеха по точка, макар че тя не устройва никой от тях.

Още в 13-ата минута нападателят на домакините Анди Керъл посрещна с атрактивна задна ножица центриране отляво и топката стигна до Мануел Лансини, който я прати в мрежата, но попадението му бе отменено заради засада.

Повторенията обаче ясно показаха, че подобня няма и голът трябваше да бъде зачетен.

Така, вместо Уест Хем да поведе, това стори Арсенал само пет минути по-късно.

В 18-ата Начо Монреал падна в пеналта, но играта продължи и „топчиите” организираха атака, при която Алекс Айоби изведе Месут Йозил в коридор сам срещу вратаря, а германският национал технично насочи в далечния ъгъл и откри – 1:0.

Не след дълго „артилеристите” нанесоха своя втори удар. В 35-ата минута, след продължителна атака, отново Айоби изведе чудесно, този път Алексис Санчес, за да може чилиецът почти да повтори изпълнението на Йозил - 2:0.

Уест Хем отговори с хубав удар от средна дистанция на Керъл, спасен с вещина от Давид Оспина. „Чуковете” обаче не се отказаха и малко преди почивката стигнаха до частичен обрат.

В 44-ата минута Адам Кресуел центрира в пеналта и Анди Керъл се извиси над всички, за да вкара с глава – 2:1.

След края на даденото от рефера 2-минутно продължиение на първата част пък се стигна до корнер и топката попадна у Керъл, който я овладя на гърди и стреля.

Първоначалният му изстрел бе блокиран от Лоран Кошчелни, а след втория се получи рикошет именно в капитана на гостите и Уест Хем изравни – 2:2.

При този резултат дойде и почивката. Малко след нея Уест Хем отново вкара гол, но попадението пак бе отменено, този път справедливо, заради нарушение на Керъл срещу Кошчиелни преди Димитри Пайе да реализира.

Почти веднага след това резервата на домакините Антонио центрира към Керъл и той оформи своя хеттрик за едва 8 игрови минути след мощен удар с глава.

В 68-ата се наложи на Лансини да чисти от голлинията след удар на Начо Монреал, ала в 70-ата Лоран Кошчелни изравни след доза късмет и изстрел отблизо за 3:3.

След равенството Арсенал остана на 10 точки от лидера Лестър, с 59 в своя актив на третата позиция. Уест Хем пък има със 7 по-малко и ще остане на шестата позиция след края на кръга.