3. Обрат на Жирона ги остави близко до Реал Мадрид (ВИДЕО)

Обрат на Жирона ги остави близко до Реал Мадрид (ВИДЕО)

Страхотната форма на тима в Ла Лига продължава

Страхотният през този сезон отбор на Жирона стигна до поредна изразителна победа през кампанията, стигайки до обрат от 0:2 до 5:2 срещу Алмерия като домакин. С успеха момчетата на Мичел се наредиха отново до Реал Мадрид на върха в Ла Лига с актив от 25 точки, колкото има и „кралският" клуб. Гостите пък продължават да заемат последната позиция с 3 пункта и без нито една победа.

Алмерия започна отлично двубоя, като откри резултата още в самото начало чрез Лео Баптищао. Бразилецът се справи страхотно в наказателното поле, след като си откри пространство и ударът му успя да навести вратата на Пауло Гасанига във 2-рата минута.

Отново бразилецът се оказа в правилния момент в правилното място в 24-ата минута, след като направи 2:0, позиционирайки се отлично в наказателното поле след рикошет.

Жирона върна един гол в 37-ата минута. С основна роля за гола бе Алейш Гарсия, който тръгна на дрибъл и центрира към Иван Мартин, който преодоля вратаря Фернандо Мартинес.

Още само 2 минути бяха нужни на домакините, за да направят резултата 2:2. Бившият играч на Манчестър Юнайтед и Байерн Мюнхен Дейли Блинд центрира към Артьом Довбик, който запаси самообладание и вкара топката в мрежата.

Жирона направи пълен обрат преди края на първата част отново чрез Довбик. Украинецът осъществи страхотен дрибъл между няколко протвникови бранители и стреля в левия ъгъл на вратата на Алмерия.

През второто полувремето и двата отбора осезаемо намалиха обротите, което резултира в наличието на особено сериозни положения. Все пак, в 71-ата минута Жирона вкара за 4:2 след нова асистенция на Алейш Гарсия и гол на Савио.

В средата на частта в игра влязоха защитникът Арнау Мартинес и нападателят Кристиан Стуани, които комбинираха за последното попадение в мача. Крайният бранител центрира в наказателното поле точно на главата на уругваеца, който намери топката отлично за 5:2.

В следващия двубой Жирона ще се изправи срещу Селта отново като домакин, а Алмерия ще посрещне Лас Палмас.