3. "Обущарите" изритаха Ливърпул от Карлинг Къп (видео)

"Обущарите" изритаха Ливърпул от Карлинг Къп (видео)

Четвъртодивизионният Норхемптън елиминира Ливърпул от по-нататъшно участие в турнира за Купата на английската лига. „Обущарите” надделяха над „мърсисайдци” с 6:4 след изпълнение на дузпи в третия кръг на Карлинг Къп. Редовното време на „Анфийлд” завърши 1:1, а в продълженията двата тима си размениха по още едно попадение. При дузпите Н’Гог и Натън Екълстоун пропуснаха за „червените”, които безславно напускат надпреварата.

Двама играчи дебютираха за Ливърпул – вратарят Брад Джоунс и централният защитник Дани Уилсън. Иначе целият тим на Рой Ходжсън излезе пременен след загубата от Манчестър Юнайтед през уикенда. Томас Инс, синът на легендата Пол Инс, пък бе резерва. Той се появи в игра в продълженията.

Ливърпул успя да поведе още в 9-ата минута. Милан Йованович прати топката в мрежата отблизо след центриране на Даниел Агер.

С крехката преднина на „мърсисайдци” двата отбора се оттеглиха на почивка.

В 56-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол. Били Маккай се възползва от подаване на Кевин Торнтън и взриви сектора за гостуващи фенове.

До края двата тима не успяха да се надлъжат и победителят трябваше да бъде определен след продължения и евентуално дузпи.

В 8-ата минута на първото продължение Норхемптън стигна до пълен обрат. Майкъл Якобс догони подаване от страна на Кевин Торнтън и го превърна във втори гол.

Ливърпул хвърли всички сили, за да изравни и да доведе мача до дузпи. Четири минути преди края Кирякос отклони центриране от корнер на Джонджо Шелви и Давид Н’Гог прати топката в далечния ъгъл за успокоение на „Коп” и Рой Ходжсън.

При дузпите гостуващият тим не пропусна, докато Н’Гог още с първото изпълнение за Ливърпул стреля встрани от вратата, а Натан Екълстоун пропусна четвъртата дузпа, след като уцели напречната греда. Иначе Шелви и Агер не сбъркаха. За „обущарите” точни бяха Торнтън, Дейвис, Якобс и Осман.

Ливърпул: Джоунс, Агер, Кирякос, Уилсън, Кели, Лукас, Спеъринг, Пачеко (Инс 105+1), Йованович (Екълстон 91), Бабел (Шелви 100), Н’Гог.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1