3. ОБЗОР: Арсенал отстрани Лийдс, Челси на четвъртфинал след дузпи (ВИДЕО)

ОБЗОР: Арсенал отстрани Лийдс, Челси на четвъртфинал след дузпи (ВИДЕО)

Съндърланд също продължава напред за Купата на лигата след наказателни удари

Арсенал, Челси и Съндърланд са първите четвъртфиналисти в тазгодишното издание на турнира за Купата на лигата в Англия.

Докато последните два отбора трябваше да минат през дузпи, за да продължат напред, „артилеристите“ победиха у дома Лийдс с 2:0 след две попадения през второто полувреме.

Те имаха възможност да открият резултата още в самото началото на мача, но шут на Едуард Нкетия премина покрай вратата.

Последва мощен изстрел на Сеад Колашинац, спасен от Илан Мелие, както и неточен такъв на Никола Пепе.

Първата добра възможност за гостите дойде в 27-ата минута, когато Бернд Лено блесна със спасяване след страхотен удар на Джак Харисън.

Арсенал започна много силно след почивката и това даде резултат в 55-ата минута, когато Никола Пепе центрира от ъглов удар и появилият се секунди преди това на терена Калъм Чеймбърс се разписа с глава буквално с първото си докосване до топката.

Гостите опитаха да отговорят, но вместо това получиха второ попадение в 69-ата минута. То бе дело на Едуард Нкетия, който се възползва от грешка в защитата на Лийдс и вкара на празна врата за крайното 2:0.

Междувременно друг лондонски тим – Челси, трябваше да премине през рулетката на дузпите, за да отстрани Саутхемптън.

Възпитаниците на Томас Тухел поведоха в 44-ата минута, когато Кай Хаверц засече с глава центриране от корнер, но в 47-ата Че Адамс изравни за 1:1.

При този резултат приключи срещата, а по регламент при равенство директно се пристъпи към изпълнения на удари от бялата точка. При тях по-точни бяха „сините“, които пропуснаха само веднъж, докато „светците“ не успяха на два пъти да преодолеят Кепа Арисабалага и така напуснаха надпреварата.

Същото стори и третият лондонски тим, играл във вторник вечер – Куйнс Парк Рейнджърс, който също отпадна с дузпи от Съндърланд, след като редовното време завърши без попадения - 0:0.

Челси - Саутхемптън 4:3 (1:1) след дузпи

Куинс Парк-Съндърланд 1:3(0:0) след дузпи