3. ОБЗОР: Арсенал с 5 от 5, Сити и Холанд се подиграха с новак (ВИДЕО)

ОБЗОР: Арсенал с 5 от 5, Сити и Холанд се подиграха с новак (ВИДЕО)

Шампионите разбиха Нотингам с 6:0, норвежецът счупи рекорд

Английският шампион Манчестър Сити записа най-изразителната си победа за сезона.

„Гражданите“ разгромиха с 6:0 гостуващия новак Нотингам Форест в мач от 5-ия кръг на Висша лига.

С втори пореден хеттрик след летния си трансфер блесна новият нападател на тима Ерлинг Холанд. Норвежкият национал наниза първите 3 попадения и то в рамките само на 26 минути.

Той откри в 12-ата, удвои в 23-ата, а в 38-ата оформи класиката, за да подобри рекордите за най-добър старт на Мики Куин от Ковънтри Сити и на клубната легенда Серхио Агуеро.

Двамата отбелязаха по 8 гола в първите си 5 мача от английския елит, докато Холанд вече има 9 на сметката си.

Жоао Кансело в 50-ата минута и друг новодошъл – Хулиан Алварес в 65-ата и в 88-ата оформиха категоричния успех на шампионите.

Въпреки него те остават на второто място във временното класиране с 13 точки.

Причината - пълен актив от 15 има Арсенал, който записа пета последователна победа.

Дошлият именно от Сити бразилец Габриел Жезус откри резултата в домакинството срещу Астън Вила, приключило при 2:1.

Той бе точен в 30-ата минута, а след паузата двата тима си размениха по едно попадение за 3 минути.

В 74-ата Дъглас Луис изравни за бирмингамци, ала в 77-ата Габриел Мартинели донесе успеха на „топчиите“.