3. ОБЗОР: Арсенал с 5 точки аванс на върха след успех над Лестър (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Вижте как приключиха всички срещи във Висшата лига

Арсенал победи с минималното 1:0 Лестър в мача им от 25-ия кръг на Висшата лига и се откъсна на пет точки на върха пред Манчестър Сити.

В 18-ата минута Букайо Сака получи на десния фланг, влезе навътре и шутира към далечния ъгъл, но в аут.

В 26-ата минута Арсенал откри резултата, след като вратарят Дани Уорд не успя да избие по най-добрия начин топката след центриране от ъглов удар, а на далечната греда Джака върна за Леандро Тросар към границата на пеналтерията, който пое кълбото, бутна си го напред и нанесе страхотен изстрел с десния крак, който завърши в горния ляв ъгъл на стража на „лисиците“. Ситуацията обаче беше разгледана със системата ВАР и главният съдия Крейг Поусън отмени гола заради нарушение срещу Уорд от страна на Бен Уайт.Лестър отговори в 31-ата минута, когато Зинченко подари топката с глава за Тете на центъра, който пък изведе Келеши Ихеаначо сам срещу Аарън Рамсдейл, а нигериецът елегантно прати кълбото покрай него във вратата, но моментално беше вдигнат флаг за засада на нападателя, която наистина я имаше.

Арсенал съумя обаче светкавично да поведе в началото на втората част. Още преди да е изтекла и 46-ата минута това се случи. Габриел Магаляеш изрита топката напред и се получи подаване за Тросар на левия фланг, който напредна и бутна топката между краката на Хари Сутер за Габриел Мартинели отляво в наказателното поле. Бразилецът пое добре кълбото и със страхотен удар по тревата намери далечния ъгъл на вратата на Уорд за 1:0. При попадението обаче Мартинели беше изритан от Уилфред Ндиди, получи контузия и падна на земята, но в крайна сметка не беше нещо сериозно и остана на терена.

В 55-ата минута лондончани отново пратиха топката във вратата на Уорд, но и това попадение беше отменено. Йодегаард изведе отлично Мартинели зад защитата на Лестър в наказателното поле, а той на свой ред подаде за Сака, който реализира на празна врата. Голът обаче не беше зачетен, след като бразилецът беше в положение на засада.

Три минути по-късно Сака остави топката за Зинченко отдясно пред наказателното поле, а украинецът отправи хубав техничен изстрел с левия крак към далечния ъгъл, но този път Уорд се намеси и изби.

„Артилеристите“ наложиха натиск и в 62-ата минута Йодегаард центрира от свободен удар в наказателното поле, където Габриел Магаляеш засече с глава, а стражът на „лисиците“ спаси, а в крайна сметка защитникът се оказа и в нередовна позиция.

Мениджърът на „лисиците“ – Брендън Роджърс, направи двойна промяна малко след това и пусна на терена Юри Тилеманс и Джейми Варди, които замениха Тете и келеши Ихеаначо, което подейства отрезвително за домакините, които тръгнаха по-смело в атака.

В 72-ата минута Тимоти Кастан открадна топката от Зинченко на десния фланг, след което тя се озова в капитана Ндиди, който пък я предостави за Киърън Дюсбъри-Хол, който стреля от дистанция, но покрай дясната греда на Рамсдейл.