3. ОБЗОР: Астън Вила и Фулъм с победи във Висшата лига (ВИДЕО)

ОБЗОР: Астън Вила и Фулъм с победи във Висшата лига (ВИДЕО)

Лондончани обърнаха Нотингам Форест с 3 гола за 6 минути

Отборите на Астън Вила и Фулъм постигнаха успехи в първите срещи от английската Висша лига след кончината на кралица Елизабет II.

Както е известно, целият кръг след тъжната новина бе отменен, както и 3 мача от настоящия, но все пак 7 мача от програмата на 8-ия ще се играят.

Първите два бяха Астън Вила – Саутхемптън и Нотингам Форест – Фулъм, като във всеки от тях феновете почетоха паметта на нейно величество с аплодисменти в 70-ата минута.

Воденият от Стивън Джерард тим на Вила се наложи с 1:0 след гол на Джейкъб Рамзи малко преди почивката. Младокът вкара в 41-ата минута с добавка отблизо, за да могат бирмингамци да съберат 7 точки, колкото има и Саутхемптън.

С 4 повече пък вече може да се похвали съставът на Фулъм, който спечели битката на новаците с Нотингам Форест. „Котиджърс“ постигнаха впечатляващ обрат 3:2 като гости след 3 попадения в рамките на 6 минути.

Тайво Авони откри за домакините още в 11-ата, ала след паузата лондончани започнаха много силно и стигнаха до обрата. Кени Тете изравни след асистенция на дебютиралия Вилиан в 54-ата минута, а в 57-ата Жоао Палиня направи 2:1.

След още 3 минути пък португалецът асистира на Харисън Рийд, който направи резултата 3:1 преди Люис О‘Брайън да оформи крайното 3:2 в 77-ата минута.

Така Фулъм вече има 11 точки, докато Нотингам Форест остана с 4 на предпоследното място и в серия от 4 загуби в английския елит.

Нотингам - Фулъм 2:3