3. ОБЗОР: Аталанта и Рома с големи издънки за Топ 4 (ВИДЕО)

ОБЗОР: Аталанта и Рома с големи издънки за Топ 4 (ВИДЕО)

Дженоа със седмо поредно равенство

Аталанта и Рома са на път да се простят с шансовете си за място в Топ 4, след като допуснаха грешни стъпки в мачовете си от 29-ия кръг на Серия "А".

В Бергамо домакините не успяха да победят борещия се за спасение Дженоа – 0:0. И двата отбора имаха добри шансове за голове, но не се възползваха. Интересното е, че това беше седмо поредно реми за "грифоните" в калчото, а пет от тях са с резултат 0:0. Именно при него завърши срещата между Дженоа и Аталанта и през есента.

Рома се добра до 1:1 при гостуването си на Удинезе с гол от дузпа на Лоренцо Пелегрини в 93-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка. Преди това "фриулите" бяха повели в 15-ата минута чрез Науел Молина.

По-рано през деня Наполи победи с 2:1 като гост Верона, а Фиорентина надделя над Болоня на "Артемио Франки". След малко започва срещата между Торино и Интер, която може да се следи с Novsport.com.

В класирането Милан е лидер с 63 точки, следва Наполи с 60 т. Интер заема 3-то място с 57 т. и два мача по-малко, Ювентус е 4-ти с 56 т. Аталанта и Рома имат по 48 т., като "адзурите" са със среща в пасив.