3. ОБЗОР: Автогол и ВАР помогнаха на Рома в Хелзинки (ВИДЕО)

ОБЗОР: Автогол и ВАР помогнаха на Рома в Хелзинки (ВИДЕО)

ПСВ спря Арсенал, Манчестър Юнайтед с класика - резултати и голмайстори от Лига Европа

Рома ще приеме Лудогорец в последния мач за двата отбора от група С на Лига Европа при равен точков актив.

Съперниците ще спорят за второто място в потока като имат по 7 точки преди сблъсъка на „Олимпико“, след като в четвъртък Лудогорец загуби от лидера Бетис с минималното 0:1, докато Рома спечели с 2:1 визитата си на опашкаря ХИК в Хелзинки.

Тами Ейбрахам откри резултата във Финландия 4 минути преди почивката, след като преди това попадение на гостите бе отменено. Скоро след паузата Перпарим Хетемай изравни в 54-ата минута, но в 62-ата Арту Хосконен си вкара автогол и отново даде аванс на Рома.

В 79-ата минута пък страхотен гол на ХИК беше отменен след намеса на системата ВАР, за да дойде последният съдийски сигнал при резултат 2:1 в полза на Рома. Така Лудогорец ще трябва да не загуби в Италия, за да продължи към директните елиминации на Лига Европа, а при поражение ще играе напролет в Лигата на конференциите.

Междувременно Манчестър Юнайтед си осигури продължаване напред след класически домакински успех с 3:0 над Шериф (Тираспол). Кристиано Роналдо ознаменува с гол завръщането си в състава след треньорско наказание, оформяйки крайното 3:0, а преди него се разписаха резервата Маркъс Рашфорд и Диого Далот.

След успеха „червените дяволи“ събраха 12 точки и си гарантираха второто място, тъй като лидерът Реал Сосиедад победи с 2:0 последния Омония и събра 15 в своя актив.

По-рано през деня Арсенал пропусна възможност да спечели първото място в група "А" на футболния турнир Лига Европа, след като отстъпи с 0:2 срещу ПСВ Айндховен в Нидерландия и остана на две точки пред съперника си в класирането само кръг преди края на първата фаза.

Съдиите отмениха голове на Коди Гакпо и Хави Симонс през първото полувреме, но ПСВ поведе чрез Верман, който заби топката в горния десен ъгъл в 56-ата минута. Люк де Йонг пък изнесе великолепен мач, след като се появи в игра през втората част. Той първо асистира на Верман, след което изпревари Арън Рамсдейл при центриране от ъглов удар и оформи крайното 2:0.

С тази победа ПСВ Айндховен се класира за директните елиминации, тъй като Будьо/Глимт загуби с 1:2 срещу Цюрих и позволи на швейцарците да запишат първи точки в турнира.

От своя страна пък Арсенал допусна първа загуба от 10 мача насам и едва втора през 16-те си срещи във всички турнири през сезона.

Унион Сен Жилоа пък спечели първото място в група "D", след като победи с 2:0 Малмьо с попадения на Теди Теума и Жан Амани през първото полувреме в Швеция. Унион Берлин пък надви Брага с 1:0 и изпревари с две точки португалците на второто място.

Фенербахче и Рен останаха равни на върха в група "В", след като завършиха 3:3 в Турция. Гостите от Франция вкараха всичките си голове през първото полувреме чрез две попадения на Амин Гуири и едно на Мартен Терие, но домакините успяха да стигнат до точка. Енер Валенсия намали в края на първата част, а Миха Зайц и Емре Мор бяха точни в последните десет минути за крайното 3:3.

Лацио излезе еднолично начело в група "F" с победа с 2:1 срещу Мидтиланд у дома. Датчаните поведоха чрез Густав Исаксен в осмата минута, но попадения на Сергей Милинкович-Савич в 36-та и на Педро в 58-та донесоха успеха на "орлите". Те водят с по три точки на всички останали в потока.