3. ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Нидерландският гранд Аякс постигна най-изразителната победа в мачовете от първия кръг на обновения турнир Лига Европа, играни в четвъртък вечер.

„Синовете на боговете“ разпиляха гостуващия турски Бешикташ с 4:0 на стадион „Йохан Кройф“.

За първи път в кариерата си 2 гола в един мач вкара белгийският тийнейджър Мика Годс. 19-годишният талант удвои резултата в 51-ата минута, след като 20 по-рано Киан Фитц-Джим го откри, а в 73-ата оформи крайното 4:0. Точен за 3:0 пък бе Кенет Тейлър в 55-ата минута.

Изразителна домакинска победа постигна и румънският ФКСБ след 4:1 над латвийския РФС (Рига), докато Лион би гостуващия Олимпиакос с 2:0, а Тотнъм се наложи 3:0, макар и с човек по-малко, у дома над Карабах.

Германският Айнтрахт (Франкфурт) пропусна солиден аванс и в крайна сметка взе само точка след 3:3 с гостуващия Виктория (Пилзен), а с равенство завърши и дербито на вечерта Рома – Атлетик (Билбао), но със само 2 попадения – 1:1.

По-рано през деня друг турски представител в турнира – Фенербахче, надви като домакин Юнион Сен Жилоа с 2:1 в мач с 2 червени картона, а така наставникът Жозе Моуриньо записа победа в Европа с 8-ми различен отбор.