3. ОБЗОР: Барселона отнесе Антверп, ПСЖ подчини Борусия Д (ВИДЕО)

ОБЗОР: Барселона отнесе Антверп, ПСЖ подчини Борусия Д (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първия ден в Шампионската лига този сезон

Барселона започна да вкарва и то много голове. Само няколко дни след разгромната победа с 5:0 в Ла Лига срещу Бетис, „блаугранас“ разби със същия резултат – 5:0 Роял Антверп на старта на мачовете от група „Н“ в Шампионска лига.

Барселона поведе още в 11-ата минута, когато Илкай Гюндоган комбинира с Жоао Феликс, който получи удобна възможност в наказателното поле на Роял Антверпен, от която веднага се възползва и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Бутез.

Осем минути по-късно Барселона удвои своята преднина. Жоао Феликс с чудесен пас намери Роберт Левандовски, който отблизо не остави никакви шансове на Бутез, правейки резултата 2:0.

Барселона поведе с 3:0 в 22-ата минута, когато Батай си отбеляза автогол. Балде нахлу в наказателното поле на белгийския отбор, след което прехвърли топката към Рафиня, чието центриране отляво бе отклонено от Батай, след което топката срещна левия страничен стълб на вратата на Бутез и влетя в мрежата му. Барселона поведе с 4:0 в 54-ата минута. Роберт Левандовски отклони топката за Гави, който не остави шансове на Бутез, пращайки топката във вратата му.

Барселона направи резултата 5:0 в 66-ата минута. Рафиня танцува около Вайндал с лекота, след което достави топката за Жоао Феликс, който с глава вкара във вратата на Бутез.

По същото време Пари Сен Жермен се наложи с 2:0 над Борусия Дортмунд на „Парк де Пренс“ в мач от първия кръг на групата на смъртта – F. По този начин френският шампион оглавява класирането след първото завъртане с 3 точки, докато Милан и Нюкасъл са с 1, а „жълто-черните“ са с 0.

Парижани поведоха в 49-ата минута с гол от дузпа на Килиан Мбапе, която самият той спечели, след като отклони топката в ръката на Никлас Зюле. Ашраф Хакими удвои аванса на домакините 9 минути по-късно след страхотен рейд.

В следващия кръг, който ще се играе на 4 октомври ПСЖ гостува на Нюкасъл, докато Борусия Дортмунд посреща Милан на „Сигнал Идуна Парк“