3. ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

Байер Леверкузен продължава със силната си серия през настоящия сезон. Германският шампион победи с 2:0 като гост Рома в първи полуфинал в Лига Европа и няма поражение в 47 последователни срещи във всички турнири.

Ромелу Лукаку беше неточен в 21-ата минута и не успя да изведе "вълците" напред, а само две минути по-късно Флориан Вирц също пропусна да открие резултата в полза на "аспирините".

Превъзходството на Байер даде резултат и в 28-ата минута Вирц реализира във вратата на италианците, след като получи подаване на Алехандро Грималдо, възползвал се от грешка в разиграването на Рома.

Грималдо и Фримпонг се отличиха с пропуски пред вратата на римляните преди края на първата част, докато Лоренцо Пелегрини също не се възползва от добър шанс в полза на домакините.

Второто полувреме започна с пропуск на Пиеро Инкапие от гостите, а Брайън Кристанте не беше точен пред вратата на Леверкузен в 56-ата минута.

В 73-ата минута Роберт Андрих получи подаване от Йосип Станишич след бърза контра и с удар от дистанция оформи крайното 2:0.

Шест минути преди края на редовното време удар на Сердар Азмун беше спасен от Матей Ковар.

В допълнителното време удар с глава на Тами Ейбрахам от съвсем близка дистанция не намери вратата на германския първенец.

"Аспирините" имат шанс да се класират за първия си европейски финал от 22 години насам.

В другия полуфинал Олимпик Марсилия завърши наравно 1:1 у дома срещу Аталанта.

Бергамаските взеха преднина в 11-ата минута след попадение на Теун Коопмайнерс, който се разписа след асистенция на Джанлука Скамака.

Само девет минути след това Шансел Мбемба с далечен шут възстанови равенството в двубоя във Франция.

Три минути преди почивката Пиер-Емерик Обамеянг пропусна да направи пълен обрат за марсилци.

В 63-ата минута Адемола Лукман не можа да възстанови аванса за Аталанта, а минута след това попадение на Исмайла Сар беше отменено заради засада.

Малко повече от четвърт час преди края на редовното време удар на Азедин Унахи се отби в напречната греда на вратата на гостуващия отбор.

Аталанта няма поражение в последните си девет двубоя като гост в Лига Европа.