3. ОБЗОР: Байерн гази със 7:0, Кейн с рекорд (ВИДЕО)

ОБЗОР: Байерн гази със 7:0, Кейн с рекорд (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането в Бундеслигата

Английският нападател Хари Кейн заби хеттрик при убедителната победа на Байерн (Мюнхен) със 7:0 над Бохум в 5-ия кръг от първенството на Германия.

Освен това Кейн асистира за попаденията на Лерой Сане и Матис Тел. За баварците точни бяха още Ерик Максим Чупо-Мотинг и Матайс де Лихт.

С трите си попадения Кейн вече има 7 в Бундеслигата, за която това е 61-и сезон. Никой преди него не бе успявал да се разпише 7 пъти в първите си 5 мача в немското първенство.

Байерн, от своя страна, отбеляза голове в 60 последователни домакински мача за първенство и се доближава до собствения си рекорд от 62 такива срещи от 1979 до 1982 и от 64 от 1970 до 1974 г.

С този успех баварците събират 13 точки и се връщат на върха в класирането, следвани от Щутгарт, РБ Лайпциг и Хофенхайм с по 12.

Байер (Леверкузен) може да се изравни по точки с лидера, ако спечели утре срещу новака Хайденхайм. Байерн обаче има доста по-добра голова разлика и ще запази 1-ото си място.

Ерик-Максим Чупо-Мотинг даде преднина на Байерн още в 4-ата минута след пробив и асистенция на Кингсли Коман. В 12-ата минута Хари Кейн удвои, вкарвайки първото си попадение в срещата. До края на първото полувреме паднаха нови два гола, дело на защитника Матайс де Лихт и Лерой Сане. През втората част Кейн се разписа в 58-ата и в 88-ата, когато оформи хеттрика си. Гол вкара и младото момче Матис Тел, завършил асистенция на Кейн в 81-ата минута.

Продължава отличната есен на Хофенхайм, който победи с 2:0 при гостуването си в столицата на страната на участника в Шампионската лига Унион (Берлин). Гостите стигнаха до успеха в рамките на 10 минути преди почивката, когато Андрей Крамарич откри от дузпа в 27-ата минута, а Максимилиан Байер оформи крайното 0:2. Снощи Щутгарт събра 12 точки, а днес същото направи и РБ Лайпциг. Биковете бяха пестеливи и взеха успеха само с 1:0 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Тимо Вернер беше точен 15 минути преди крайния съдийски сигнал.

Без загуба продължава и Борусия (Дортмунд) – нов успех с 1:0 над Волфсбург благодарение на точното изпълнение на капитана Марко Ройс в средата на второто полувреме. Останалият с 10 футболисти Аугсбург постигна първа победа през сезона – 2:1 над Майнц. Людовик Ажорке откри за гостите от Майнц в 6-ата минута. Ермедин Демирович донесе обрата в 15-ата и 45-ата минута и тимът излезе от зоната на изпадащите, изкачвайки се на 11-а позиция. Арне Енгелс от домакините беше отстранен в 62-ата минута, но това не се оказа решаващо за крайния резултат.