3. ОБЗОР: Байерн с нов спектакъл, вкара 6 на Вердер и Груев (ВИДЕО)

ОБЗОР: Байерн с нов спектакъл, вкара 6 на Вердер и Груев (ВИДЕО)

Българинът титуляр, Гнабри с хеттрик, а Мане с контузия

Байерн (Мюнхен) продължава наказателната си акция в Бундеслигата.

Този път шампионите разгромиха като домакини Вердер Бремен с 6:1 в мач от 14-ия кръг, за да дръпнат с 4 точки на върха в класирането.

Те вече имат 31, докато Вердер остана с 10 по-малко в своя актив. Титуляр за гостите бе българският национал Илия Груев, който бе заменен в 59-ата минута. Още в 20-ата пък лятното попълнение на домакините Садио Мане напусна контузен, след като малко преди това Ерик Чупо-Мотинг пропусна дузпа. Серж Гнабри обаче блесна с хеттрик, след като преди това Джамал Мусиала (6) откри резултата, а Антони Джунг (10) изравни. Леон Горецка (26) и резервата Матис Тел (84) също се разписаха за поредния изразителен успех на Байерн в германския елит.

Отборът отправи общо 20 удара към вратата, от които 10 точни, а накрая празнува със своите фенове.

Още при първата голова ситуация в мача, която бе в 6-та минута, баварците успяха да открият резултата. Садио Мане получи в наказателното поле на противника, но неговият удар бе блокиран от защитник, но топката попадна в Джамал Мусиала, който запази спокойствие и с прецизен удар завърши в десния ъгъл на Павленка. В 10-та минута Груев размени пасове с Вайзер и Грос, а топката достигна до Юнг, който с прекрасен удар от границата на наказателното поле успя да матира Мануел Нойер, за да изравни резултата.

В 16-та минута Байерн Мюнхен получи правото да изпълни дузпа, след като Серж Гнабри бе съборен в наказателното поле, а съдията след преглед с ВАР посочи бялата точка. Чупо-Мотинг се нагърби с изпълнението, но изстрелът бе слаб и Павленка отрази наказателния удар. Само шест минути по-късно Серж Гнабри се окоза на точното място в правилния момент. Германският играч овладя добре топката и с прецизен удар в дясната страна на вратата не остави шансове на Павленка, за да изведе Байерн Мюнхен отново напред в резултата - 2:1.

В 26-та минута Леон Горецка пое късо подаване от Кимих при включването си в наказателното поле, успя да избяга на пазача си и да завърши по страхотен начин във вратата на Вердер - 3:1. Серж Гнабри и Лирой Сане останаха двама на един с вратаря. Гнабри подаде на своя съотборник на празна врата, а бившият играч на Манчестър Сити не сбърка пред опразнената врата, за да направи резултата 4:1. При този резултат дойде и почивката. След нея Байерн вкара още 2 гола в рамките само на 2 минути. В 82-рата Гнабри оформи хеттрика си след страхотен индивидуален рейд, а в 84-ата Матис Тел с мощен шут оформи крайното 6:1.

В другите 2 мача, играни по същото време, Бохум и Щутгарт спечелиха домакинствата си, съответно над Борусия (Мьонхенгладбах) и Херта (Берлин).