3. ОБЗОР: Байерн си го изкара на Унион в Берлин, Кьолн падна в Дортмунд (ВИДЕО)

ОБЗОР: Байерн си го изкара на Унион в Берлин, Кьолн падна в Дортмунд (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от 10-ия кръг на Бундеслигата

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) се върна на победния път след срамното поражение с 0:5 от Борусия в Мьонхенгладбах за Купата преди дни.

Днес баварците разбиха като гости Унион в Берлин с 5:2 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата.

С 2 попадения за успеха блесна соченият като фаворит за „Златната топка“ полски нападател Роберт Левандовски, докато по веднъж се разписаха Лерой Сане, Кингсли Коман и Томас Мюлер.

Точни за домакините пък бяха Нико Гиселман и Юлиан Риерсон.

Наставникът на гостите Юлиан Нагелсман, който отново не бе на пейката заради коронавирус, направи 4 промени в състава, от които две в защита, а едната бе свързана с десния фланг, където Коман замени Серж Гнабри.

Момчетата му започнаха много агресивно двубоя на „Старото лесничейство“ и в 7-ата минута Сане отправи първия изстрел, който обаче бе неточен.

В 14-ата германският национал пробва нов удар, който срещна вдигнатата ръка на Пол Якел. Съдията посочи бялата точка, откъдето Левандовски хладнокръвно откри резултата.

Веднага след това Ауоний отговори с далечен изстрел, който обаче не намери целта. В 23-ата минута заучено изпълнение на пряк свободен удар позволи на Левандовски да отбележи втория си гол в мача. В 31-ата минута Байерн организира опасна контраатака, но тя завърши с шут на Сане покрай вратата.

В 34-ата Левандовски изведе крилото с чудесен пас, но Андреас Луте излезе и парира последвалия изстрел. Само минута по-късно Коман центрира, а Томас Мюлер чукна топката и тя се озова в Сане, който на празна врата най-после успя да се разпише в този двубой. В 38-ата Генки Харагучи нанесе удар след центриране от корнер, но така прати топката в аут.

В 43-ата минута именно японецът центрира към Гиселман, чийто шут се удари в близката греда и влезе в мрежата на гостите за 1:3. Само минута по-късно Бекер също беше точен, но при вдигнат флаг за засада.

Домакините започнаха второто полувреме много настървено и в първите 15-ина минути Мануел Нойер трябваше да се намесва при удари на Бекер и Ауоний. Така се стигна до 61-ата, когато Коман получи топката на границата на наказателното поле, напредна и с прекрасен шут увеличи преднината на германския шампион.

В 65-ата обаче появилият се минута по-рано на терена Кевин Беренс направи чудесен дрибъл до аутлинията и върна топката към друг току-що влязъл в игра - Риерсон, който отбеляза второто попадение за берлинчани в двубоя. В 79-ата Мюлер добави името си сред голмайсторите с чудесен шут, за да сложи точка на спора.

След успеха Байерн запази върха с 25 точки, като има с 1 повече от Борусия (Дортмунд). „Жълто-черните“ също се поздравиха с успех днес, надделявайки с 2:0 у дома над Кьолн, докато с победи се поздравиха още съставите на Фрайбург, Волфсбург и Майнц 05.