3. ОБЗОР: Байерн си осигури титлата предсрочно, Падерборн изпадна (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Байерн си осигури титлата предсрочно, Падерборн изпадна (РЕПОРТАЖИ)

Резултати от днешните срещи в Бундеслигата

Тази вечер бе определен шампионът в Германия – трофеят за осма поредна година бе спечелен от Байерн Мюнхен. Баварците си осигуриха титлата предсрочно, след като спечелиха с 1:0 визитата си на Вердер Бремен. Шампионският гол бе отбелязан от Робърт Левандовски, който се разписа за 31-и път през тази кампания за баварците. След загубата шансовете на Вердер за оцеляване намялаха значително, но все още нищо не е решено, тимът е на предпоследно място с 28 точки и има решаващ мач с Майнц в следващия кръг.

Повод за радост тази вечер има и отборът на Унион, който спечели с 1:0 двубоя си с Падерборн и вече не е застрашен да изпадне. Золински си отбеляза автогол в 27-ата минута, а след загубата Падерборн официално напуска елита за следващия сезон.

Фрайбург се доближи до шестата позиция в класирането след успех с 2:1 над гостуващия Херта. Домакините откриха в 61-ата чрез Грифо, но пет по-късно Ибишевич изравни от дузпа. Петерсен в 71-ата донесе успеха за Фрайбург, който вече е на 1 точка от Волфсбург.

Иначе 32-ия кръг в Бундеслигата бе открит в 19:30 часа с двубоя между Борусия Мьонхенгладбах и Волфсбург, който „жребчетата“ спечелиха с категоричното 3:0. Хофман откри в 10-ата, а в 30-ата отново той бе точен, удвоявайки преднината на домакините. В 65-ата минута Стиндъл оформи крайния резултат. Така Борусия М измести от четвъртата позиция Байер Леверкузен. Волфсбург остава на 6-ото място, като е следван по петите от Хофенхайм и Фрайбург.