3. ОБЗОР: Белгия си го изкара на Полша в Лигата на нациите (ВИДЕО)

ОБЗОР: Белгия си го изкара на Полша в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Нидерландия, Шотландия и Украйна също записаха победи

Белгийският национален отбор по футбол се реваншира пред феновете си за тежката загуба с 1:4 от Нидерландия на старта в тазгодишното издание на турнира Лига на нациите.

В сряда вечер „червените дяволи“ разгромиха Полша с 6:1 след впечатляващ домакински обрат.

Голмайсторът на гостите Роберт Левандовски откри резултата в 28-ата минута, но в 42-ата Аксел Витсел изравни, за да дойде почивката при 1:1.

След нея обаче момчетата на Роберто Мартинес бяха пълни господари на терена и нанизаха 4 безответни попадения.

Звездите Еден Азар и Кевин де Бройне бяха в основата на второто за белгийците, направило обрата пълен. Асът на Манчестър Сити се разписа в 59-ата минута за 2:1, а в 73-ата резервата Леандро Тросар вкара за 3:1.

Отново той направи 4:1 в 80-ата, а само 3 по-късно Леандер Дендонкер бе точен за 5:1 преди дебютантът Лоис Опенда да оформи крайното 6:1 в добавеното време, след като се появи на терена едва 5 минути преди края му.

След успеха Белгия измести Полша от второто място в група 4 на Лига А, макар че двата отбора имат по равен брой точки – 3, докато лидер остава Нидерландия.

„Лалетата“ имат 4 в своя актив, защото спечелиха с 2:1 визитата си на Уелс като двата тима си размениха по един гол след 90-ата минута.

Междувременно Шотландия би вкъщи Армения с 2:0, докато отборът на Украйна спечели историческия си първи сблъсък с Ирландия, налагайки се като гост с минималното 1:0.