3. ОБЗОР: Борусия (Дортмунд) с късен обрат, Унион отново бие (ВИДЕО)

ОБЗОР: Борусия (Дортмунд) с късен обрат, Унион отново бие (ВИДЕО)

Илия Груев титуляр при 4-та поредна загуба на Вердер, вижте резултатите от Бундеслигата

Джовани Рейна вкара гол в добавеното време, за да донесе победата на Борусия Дортмунд с 2:1 като гост на Майнц 05 в среща от 17-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Домакините поведоха още във втората минута, след като Дже-сун Ли засече с глава центриране от корнер на Едимилсон Фернандеш. Но Борусия Дортмунд изравни почти веднага, след като след удар на норвежеца Юлиан Риерсон топката се отби в тялото на Фернандеш и влезе в мрежата.

След това Борусия имаше по-добри шансове за гол, когато Юсуфа Мукоко и Никлас Зюле пропуснаха, а Карим Адейеми беше на няколко сантиметра от това да даде преднина на гостите в 14-ата минута, но ударът му мина над гредата.

През второто полувреме Майнц 05 стана по-опасен пред вратата на съперника, но играчите на домакините не успяха да стигнат до попадение.

Рейна обаче не пропусна и се разписа след изпълнение на корнер от Себастиен Алер в третата минута на добавеното време.

С победата Борусия Дортмунд събра 31 точки и е на 5 от лидера Байерн Мюнхен, който вчера завърши наравно с Кьолн. Майнц 05 остава на 12-а позиция с 20 точки от 17 мача.

С 4 пункта повече вече има Байер Леверкузен, който спечели с 2:0 домакинството си на Бохум. С 22 в своя актив пък остана Борусия Мьонхенгладбах, загубил с 0:1 визитата си на Аугсбург.

Сензацията Унион Берлин пък надви като гост Вердер Бремен с 2:1 и си върна второто място с 33 точки, изоставайки само на 3 от върха. Българският национал Илия Груев бе титуляр за домакините и остана на терена до 88-ата минута, когато бе заменен. „Бременските музиканти“ инкасираха 4-та поредна загуба и са 11-и в класирането с 21 точки.