3. ОБЗОР: Борусия (Дортмунд) взе дербито за второто място в Германия (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Борусия (Дортмунд) взе дербито за второто място в Германия (РЕПОРТАЖИ)

Илия Груев и Вердер са с единия крак във Втора Бундеслига след нов провал

Борусия (Дортмунд) спечели с 2:0 гостуването си на РБ Лайпциг и си гарантира второто място в крайното класиране на германското първенство. Кръг преди края "жълто-черните" имат аванс от шест точки пред днешния си съперник. И двете попадения за Борусия отбеляза Ерлинг Холанд. Той откри в 30-ата минута, след което се разписа и добавеното време на мача.

Борусия (Мьонхенгладбах) се доближи на точка от участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи с 3:1 последния в класирането Падерборн. Така "жребците" се възползваха максимално от грешната стъпка на Байерн Леверкузен, който загуби с 0:2 от Херта (Берлин). По този начин двата отбора си размениха местата в класирането. Предимството на Гладбах е доста по-добрата голова разлика от тази на "аспирините", а и двете точки, които в момента отборът има като преднина пред основния си съперник.

Вердер, където помощник-треньор е Илия Груев, загуби с 1:3 като гост на Майнц и вече с единия крак е във втора Бундеслига. Тимът от Бремен все пак има шанс да се добере до бараж за оставане, но за целта трябва да победи Кьолн у дома, а Фортуна (Дюселдорф) да се издъни при визитата си на Унион Берлин след седмица.

Шампионът Байерн (Мюнхен) нямаше никакви проблеми с Фрайбург и се наложи с 3:1. Това е победа №25 за тима на Ханзи Флик. Баварците играха с част от резервите си, но два гола на Роберт Левандовски и един на Кимих още преди почивката им гарантираха успеха. С тези си попадения полякът  вече има 33 през сезона. По този начин той подобри рекорда на Пиер-Емерик Обамеянг за най-много голове, отбелязани от чужденец в рамките на един сезон - 31.