3. ОБЗОР: Брайтън победи Челси с 2 автогола, Тотнъм се измъкна (ВИДЕО)

ОБЗОР: Брайтън победи Челси с 2 автогола, Тотнъм се измъкна (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането в английската Висша лига

Мениджърът на Брайтън Роберто де Дзерби се поздрави с първа победа начело на "чайките" след домакински успех с 4:1 над Челси.

Футболистите на италианеца надиграха напълно лондончани, които са водени от бившия мениджър на южняците Греъм Потър, който пък инкасира първа загуба на новия си пост.

Особено голяма бе разликата между двата отбора през първото полувреме, което Брайтън спечели с 3:0. Домакините можеха да се поздравят и с много по-изразителен успех, но направиха куп пропуски пред вратата, охранявана от Кепа Арисабалага през първото полувреме и Едуар Менди през второто.

Леандро Тросар откри резултата в петата минута на срещата, а в 14-ата домакините удвоиха, след като Рубен Лофтъс-Чийк си вкара автогол след центриране от корнер. Кошмарът за Челси стана пълен в 42-рата минута, когато Трево Чалоба също си вкара автогол, този път след подаване по земя на Еступинян.

В началото на второто полувреме Челси показа признаци на пробуждане и намали с гол с глава на Кай Хаверц. Пет минути преди края германският нападател пропусна отлична възможност да вкара втори гол, но вместо това в добавеното време сънародникът му Паскал Грос оформи изразителната победа на Брайтън с четвърти гол.

В класирането Челси остава на пето място с 21 точки от 12 мача, на осем зад лидера Манчестър Сити. Брайтън се изкачи на седма позиция с 18 точки.

Тотнъм запази третото си място в класирането, след като направи обрат от 0:2 и спечели с 3:2 при гостуването си на Борнемут.

"Черешките" поведоха в средата на първото полувреме с гол на Кийфър Мур, а пет минути след почивката отново той покачи на 2:0.

Тотнъм обаче върна надеждите си в 57-мата минута чрез Райън Сесеньон, а в 73-тата Бен Дейвис реализира за 2:2. В герой за "шпорите" обаче се превърна халфът Родриго Бетанкур, който реализира победния гол в добавеното време на срещата след разбъркване в наказателното поле.

С успеха лондончани събраха 26 точки и остават с две пред четвъртия Нюкасъл, който изигра поредния си отличен мач и разгроми с 4:0 гостуващия Астън Вила.

Калъм Уилсън се отличи с два гола и две асистенции за третия пореден успех на "свраките". Нападателят откри в продължението на първото полувреме от дузпа, а през второто домакините напълно надиграха съперника си.

Отново Уилсън покачи на 2:0 в 56-ата минута, а три след това той асистира на Жоелинтон, който покачи на 3:0. Крайното 4:0 бе оформено от Мигел Алмирон, който вече има шест гола в последните си шест мача за тима.

В другите два двубоя от 14-ия кръг този следобед Кристъл Палас победи с 1:0 Саутхямптън след гол на Одсон Едуар, докато Брентфорд и Уулвърхямптън завършиха 1:1 в Лондон. Бен Мий откри за домакините в 50-ата минута, но само две след това Уулвърхямптън изравни чрез Рубен Невеш. В края на двубоя испанецът Диего Коща от тима на "вълците" получи червен картон за грубо нарушение.