3. ОБЗОР: Брайтън засрами Юнайтед, Сити обърна Уест Хем и си върна върха (ВИДЕО)

ОБЗОР: Брайтън засрами Юнайтед, Сити обърна Уест Хем и си върна върха (ВИДЕО)

Тотнъм и Вила с драматични обрати след 90-ата минута, резултати и класиране

Манчестър Юнайтед записа нов клубен антирекорд, след като в 4-ти пореден мач от Висшата лига допусна най-малко 2 гола, отстъпвайки на своя „Олд Трафорд“ пред Брайтън с 1:3.

„Чайките“ изнесоха истинска футболна лекция на „червените дяволи“ и ги победиха за 4-и последователен път, за да ги остават с 6 точки в долната половина на таблицата.

Гостите са трети, тъй като имат двойно повече в своя актив – 12, докато шампионът Манчестър Сити обърна Уест Хем с 3:1 като гост и е единствен с 15.

Междувременно новакът Шефилд Юнайтед бе на секунди от дебютен успех във Висшата лига, но вместо това Тотнъм постигна обрат с 2 гола след 98-ата минута, за да остане непобеден под ръководството на новия треньор Ангелос Постекоглу и да спечели с 2:1.

Астън Вила също вкара 2 пъти дълбоко в добавеното време, за да обърне вкъщи Кристъл Палас до 3:1.

На "Олд Трафорд" юношата на „червените дяволи“ Даниел Уелбек откри резултата в 20-ата минута, а Паскал Грос удвои преднината на "чайките" в 53-ата, макар че малко преди почивката попадение на Расмус Хойлунд бе отменено след намеса на VAR.

Повторенията показаха, че топката е напуснала терена точно преди Маркъс Рашфорд да я подаде на новия нападател на Юнайтед.

След почивката Жоао Педро оформи класиката в 72-ата минута, а 2 по-късно резервата на домакините Ханибал Межбри вкара красиво попадение, за да оформи крайното 1:3.

Междувременно другият тим от Манчестър  - Сити, продължи с наказателната акция и си върна първото място в класирането с 5-а поредна победа.

"Гражданите" на Пеп Гуардиола обърнаха Уест Хем до 3:1, след като изоставаха в Лондон. Така шампионите продължават да са 100-прцентови, след като лятната им покупка Жереми Доку даде началото на обрата, изравнявайки за 1:1 малко след почивката.

Той бе точен в 46-ата минута след страхотен индивидуален рейд и отсечен удар в далечния ъгъл, след като Уест Хем поведе малко преди паузата с гол на Уорд-Праус (36). В заключителната част на двубоя гостите обсадиха наказателното поле на „чуковете“ и взеха своето след голове на Бернардо Силва (76) и не спиращия да бележи Ерлинг Холанд (86).

Така Сити измести Ливърпул и продължава да бъде лидер с пълен актив от 15 точки, докато Уест Хем е 5-ти с 10 пункта.

Тотнъм стигна до драматичен обрат с 2:1 като домакин на Шефилд Юнайтед. Густаво Хамър в 74-ата минута даде аванс на гостите, а Ричарлисон възстанови равенството в осмата минута от допълнителното време. В заключителните секунди на дванадесет минутното продължение Деян Кулушевски донесе успеха.

Кристъл Палас отстъпи с 1:3 при гостуването си на Астън Вила, но бе без своя мениджър Рой Ходжсън, който се е почувствал зле и си е останал у дома.