3. ОБЗОР: Челси и Евертън с обрати за Купата в Англия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Челси и Евертън с обрати за Купата в Англия (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от последните срещи във II кръг на Купата на лигата

Лондонският Челси постигна втора поредна победа за по-малко от седмица и се класира за третия кръг на турнира за Купата на лигата в Англия.

„Сините“ надвиха вкъщи новака Лутън с 3:0 във Висшата лига в петък, а в сряда вечер обърнаха четвъртодивизионния АФК Уимбълдън до 2:1, също на своя „Стамфорд Бридж“.

В герой за възпитаниците на Маурисио Почетино се превърна халфът Енцо Фернандес.

Световният шампион с Аржентина, закупен през зимата за рекордна тогава сума от Бенфика, се появи като резерва в 65-ата минута, а само 7 по-късно реализира победното попадение, което бе дебютно за него с екипа на Челси, за да оформи крайното 2:1.

Преди почивката Джеймс Тайли откри изненадващо за гостите още в 19-ата минута от дузпа, а в добавеното време на първата част Чуквунонсо Мадуеке изравни пак от наказателен удар за 1:1.

Междувременно Евертън също постигна обрат и спечели с 2:1 визитата си на Донкастър.

В друга среща от втория кръг на турнира Бърнли победи като гост друг елитен тим – Нотингам Форест, за да продължи напред. Най-изразителната победа за деня пък постигна Блякбърн, който спечели визитата си на Харогейт с 8:0, докато най-оспорвано бе в Шефилд, където Юнайтед падна от Линкълн с дузпи след 0:0 в редовното време и 2:3 при ударите от бялата точка.