3. ОБЗОР: Челси настигна Ливърпул след нова победа (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Челси настигна Ливърпул след нова победа (РЕПОРТАЖИ)

Тимът на бивш левскар пропиля аванс от 2:0

Челси победи с 2:0 Борнемут и се изравни с Ливърпул на върха в класирането на Висшата лига. И двата тима с с пълет актив от 12 точки след четвъртия кръг.

Влезлият като резерва Педро откри резултата в 72-ата минута, а Еден Азар се разписа малко преди края.

Гостите можеха да открият след половин час игра, но Калъм Уилсън пропусна. В самия край на полувремето Маркос Алонсо удари дясната греда на Бегович.

В 60-ата минута Нейтън Аке не успя да засече топката от малкото наказателно поле, където бе оставен непокрит.

Челси стигна до гол в 72-ата минута. Педро направи двойно с Жиру и с много хубав удар намери десния ъгъл зад Бегович. Топката се отклони от бранител на гостите и не остави шансове на вратаря.

В 85-ата минута Алонсо намери Азар в наказателното поле и белгиецът оформи и крайния резултат.

Фулъм, който е воден от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович пък пропиля аванс от 2:0 и си тръгна само от гостуването на Брайтън (2:2).