3. ОБЗОР: Дъжд от голове и невиждани драми в Чемпиъншип

ОБЗОР: Дъжд от голове и невиждани драми в Чемпиъншип

Лидерите с по два гола в добавеното време, Лийдс се откъсна на върха след инфарктен успех, всички резултати и класиране

Лийдс се откъсна с три точки на върха в Чемпиъншип, след като победи Блекбърн Роувърс с 3:2 у дома по най-драматичния възможен начин.

Момчетата на Марсело Биелса взеха пълния комплект точки благодарение на два гола в добавеното време на топреализатора си си Кемар Руф.

25-годишният халф, който след 10 дни има рожден ден, хвърли в екстаз по-голямата част от събралите се 34 863 зрители на „Елън Роуд“.

Домакините поведоха в 33-ата минута с автогол на Дерек Уилямс от гостите. Веднага след почивката обаче Чарлс Мългрю изравни, а в последната 90-а направи обрата пълен.

Руф обаче изравни веднага след подновяването на играта от центъра, а в четвъртата минута на добавеното време донесе драматичния успех на домакините със своя 11-и гол през сезона.

Благодарение на седмата си поредна победа Лийдс вече има 51 точки, с три повече от втория Норич, който направи зрелищно и не по-малко драматично 3:3 вкъщи с Нотингам Форест.

Гостите поведоха с класическото 3:0 до 74-ата минута, но в 77-ата Марио Вранчич даде надежда на „канарчетата“.

Резервата Онел Ернандес пък им донесе точката, след като вкара първо в 94-ата, а после и в 98-ата минута на срещата.

Реал Мадрид обяви колко време ще отсъства Милитао

Очаква се бранителят на "белия балет" да е готов за игра след паузата за национални отбори