3. ОБЗОР: Дортмунд и Леверкузен на осминафинал за Купата на Германия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Дортмунд и Леверкузен на осминафинал за Купата на Германия (ВИДЕО)

Фрайбург е аут от турнира

Борусия (Дортмунд) продължава напред за Купата на Германия.

„Жълто-черните“ победиха гостуващия Хофенхайм с минималното 1:0 и се класираха за осминафиналите на турнира.

Единственото попадение в срещата падна в края на първата част и бе дело на Марко Ройс (43).

Тимът на Пелегрино Матарацо завърши с човек по-малко, тъй като Озан Кабак получи втори жълт и съответно червен картон в самия край на двубоя, който се явява генерална репетиция за Борусия преди дербито с Байерн (Мюнхен) в събота.

Мачът на „Сигнал Идуна Парк“ започна по-добре за гостите, които във втората минута имаха две добри положения, като първо Грегор Кобел спаси удар на Илиас Бебу, а при добавката ударът на Мергим Бериша бе блокиран от защитник на вестфалци.

Борусия Дортмунд отвърна с удар на Марко Ройс, който в 11-ата минута излезе очи в очи с Оливер Бауман, но вратарят направи брилянтно спасяване. Антон Щах стреля в 16-ата минута, но топката мина над вратата на „жълто-черните“.

В средата на първата част домакините пропуснаха страхотен шанс, когато Джейми Байноу-Гитънс засече центриране от фланга, но насочи топката покрай вратата. Натискът на Дортмунд се засили в края на първата част, като в 38-ата минута Бауман имаше късмет, защото Ройс стреля право в него.

Опитният нападател коригира мерника си 5 минути след това и при центриране на Байноу-Гитънс Ройс безпроблемно насочи топката в мрежата на Хофенхайм – 1:0.

След почивката хората на Един Терзич продължиха да натискат. В 48-ата минута Байноу-Гитънс си освободи пространство в наказателното поле и стреля, но топката профуча покрай десния страничен стълб. Две минути след това топката стигна до Юсуфа Мукоко, но ударът му бе спасен от вратаря на Хофе.

В следващите минути темпото на мача спадна, като Борусия Дортмунд не допусна повече сериозни положения пред вратата на Грегор Кобел и така елиминира Хофенхайм. В добавеното време на мача гостите дори останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Озан Кабак.

Междувременно Байер (Леверкузен) също се класира на осминафиналите на турнира след победа с 5:2 срещу третодивизионния Зандхаузен. Есекил Паласиос вкара първия гол за Леверкузен в 21-та минута от дузпа, след като Амин Адли бе съборен в наказателното поле. Кристоф Елих изравни в началото на второто полувреме, Йонатан Тах даде отново преднина "аспирините" в 54-та минута, а Зандхаузен вкара втори гол три по-късно чрез Бен Бала.

Леверкузен се спаси от продължения с нови три гола. Адам Хложек отбеляза един от тях, а други два са на сметката на Адли.

Фрайбург е аут от турнира след поражение с 1:3 срещу втородивизионния Падерборн.