3. ОБЗОР: "Дортмунд тайм" отново в действие - Борусия пак е еднолично на върха (РЕПОРТАЖИ)

Байерн не успя да победи Фрайбург и жълто-черните се възползваха перфектно от това

Байерн (Мюнхен) завърши 1:1 при гостуването си на Фрайбург в днешния си мач от 27-ия кръг на германската Бундеслига. Така момчетата на Нико Ковач изпуснаха шанс да останат плътно с лидера Борусия (Дортмунд)

Мачът започна отлично за домакините, които още в 3-та минута излязоха напред в резултата, след като Лукас Хоелер бе точен. Малко след това пък Винченцо Грифо можеше да отбележи и втори гол.

След първоначалния домакински натиск, баварците се върнаха в мача и в 22-та минута Роберт Левандовски отбеляза за 1:1, а попадението стана историческо, тъй като с него полякът стана едва четвъртия играч в историята на Бундеслигата с над 200 гола.

След половин час игра Байерн застраши сериозно вратата на домакините чрез удари на Хюмелс, Мюлер и Горецка. След почивката гостите продължиха с по-добрата си игра, но Александър Шоволов успя да опази вратата си. Опасните атаки на "баварците" продължиха до самия край на мача, но до нов гол така и не се стигна и така те си тръгнаха само с точка от Фрайбург, която покачи актива им на 61.

По същото време в Дортмунд местният Борусия измъкна успеха за пореден път в последните минути на двубоя си и излезе отново на две точки пред Байерн на върха в класирането.

През първите 45 минути домакините нямаха точен удар към вратата на противника, като Загаду и Алкасер отправиха изстрели. След почивката атаката на Борусия стана малко по-точна, но пък Кастелс улови изстрели на Санчо и Герейро.

Така се стигна до вече прословутото "Дормунд тайм", с което в Германия определят минутите, в които отборът на Лусиен Фавре си печели мачовете. В първата минута на добавеното време Пако Алкасер бе на точното място, за да отбележи за 1:0, а три минути по-късно заби и втори гол, за да направи победата на своя тим още по-впечатляваща.

По този начин Борусия събра 63 точки и е на две пред преследваща Байерн (Мюнхен), а Волфсбург паднаха до осмото място с 42 пункта.