3. ОБЗОР: Две дузпи спасиха Реал М от издънка срещу Леванте (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Две дузпи спасиха Реал М от издънка срещу Леванте (РЕПОРТАЖИ)

Бензема и Бейл вкараха за столичани, вижте резултатите от кръга

Реал Мадрид спечели с 2:1 гостуването си на Леванте от 25-ия кръг на Ла Лига. Карим Бензема откри резултата в 43-ата минута от дузпа. Роджър Марти изравни в 60-ата. Гарет Бейл се разписа също от дузпа в 78-ата. Двата тима завършиха мача с по 10 души. Малко преди края на редовното време червени картони получиха Начо Фернандес от сталичани и Педро Лопес от домакините.

Успехът върна Реал на 9 точки зад лидера Барселона, който в събота спечели дербито на кръга срещу Севиля с 4:2. По-рано днес пък Атлетико (Мадрид) надви с 2:0 Виляреал. "Дюшекчийте" са втори на 7 точки зад каталунците и на две пред "белия балет".

В 42-ата съдията получи сигнал от ВАР за ситуация повече от две минути по-рано. Реферът прегледа повторение, след което назначи дузпа Реал. Енис Барди вдигна ръка, за да предпази лицето си при центриране на Модрич и топката се удари в нея. Арбитърът не се поколеба и посочи бялата точка. Бензема "финтира" вратаря и отбеляза за 0:1.

Веднага след гола домакините изпуснаха брилянтна възможност. Роджър Марти беше изведен по прекрасен начин фронтално срещу Куртоа, белгийският страж не помръдна, но нападателят уцели гредата.

Час след началото Леванте изравни. Хосе Моралес проби отляво и центрира, Роджър Марти протегна крак и насочи топката към далечния ъгъл - 1:1.

В 76-ата мину Шех Дукур направи глупава дузпа. Резервата опита да изчисти топката и закачи крака на Каземиро. Бейл реализира от бялата точка - 1:2.