3. ОБЗОР: Евертън продължи напред с шедьовър, Норич уреди среща с Ливърпул (ВИДЕО)

ОБЗОР: Евертън продължи напред с шедьовър, Норич уреди среща с Ливърпул (ВИДЕО)

Нотингам Форест се класира за следваищя кръг на ФА Къп след продължения

Евертън победи Кристъл Палас с минималното 1:0 в преиграване от III кръг на турнира за ФА Къп.

Андре Гомес вкара единствения гол на „Гудисън Парк“ малко преди почивката, разписвайки се с фамозно изпълнение на свободен удар, след като по-миналия четвъртък двата отбора не си отбелязаха попадение в Лондон.

Тогава срещата приключи при 0:0, макар „карамелите“ да я завършиха с човек по-малко, но днес те успяха да спечелят и да вземат една от трите останали вакантни квоти за следващата фаза.

В четвъртия кръг Евертън ще срещне друг елитен тим – Лутън, като ще бъде домакин на 27-ми януари.

Норич също продължава напред. „Канарчетата“ обърнаха като гости Бристъл Роувърс до 3:1.

Люк Макормик откри за домакините в 20-ата минута, но след паузата Норич стигна до успеха с голове на Габриел Сара (53), Адам Идах (59, дузпа) и Кени Маклийн (87).

В следващия кръг съперник на „канарчетата“ ще бъде Ливърпул. Срещата е насрочена за 28-ми януари, от 16:30 часа, на „Анфийлд“.

В последното преиграване от III кръг Блекпул падна у дома от елитния Нотингам след продължения с 2:3.

Домакините стигнаха до частичен обрат от 0:2, но в 110-ата минута Крис Ууд ги наказа и прати Форест в следващата фаза.