3. ОБЗОР: Фенове прекратиха мач във Франция

ОБЗОР: Фенове прекратиха мач във Франция

Димът не спря Монако да разбие Сент Етиен, Лион разпиля Монпелие в мач със 7 гола

Двубоят между Сент Етиен и Монако от 34-ия кръг на футболното първенство на Франция бе прекъснат в средата на второто полувреме, но в крайна сметка приключи при резултат 4:1 за „монегаските“.

Феновете запалиха множество факли на трибуните, вследствие на което теренът се покри с гъст дим и в 66-ата минута на мача бе взето решение срещата да се прекрати.

Дотогава Монако имаше аванс 3:1 в резултата като след над 30-минутно прекъсване главният съдия обяви, че срещата ще се доиграе по-късно вечерта.

Когато тя бе подновена гостите вкараха още веднъж и в крайна сметка стигнаха до категоричен успех след попадения на Бен Йедер (23), Воланд (25), Боаду (77) и автогол на Тимъти Колоджейчак (61).

Почетното попадение за „зелените“ пък бе дело на Уаби Казри (42) от дузпа и падна малко преди почивката.

Така Монако записа шестата си поредна победа в Лига 1 и запазва третото си място с 59 точки, докато Сент Етиен остана сред изпадащите с 31 в своя актив.

В друг мач от кръга, игран по-рано през деня, Олимпик Лион победи с 5:2 като домакин Монпелие.

Муса Дембеле даде преднина за домакините в 26-ата минута след удар в левия ъгъл.

В 43-ата минута Тиаго Мендеш от фаул покачи на 2:0, но дълбоко в допълнителното време на първата част Елие Уахи и Теджи Саваниер възстановиха равенството.

Хусем Ауар в 63-ата минута върна преднината за Лион, а пет минути след това Карл Токо Екамби също се разписа във вратата на гостите. В третата минута на добавеното време Ауар оформи зрелищното 5:2.

Олимпик Лион е на седмо място в класирането във френския шампионат, докато Монпелие е на 11-та позиция.

В последния мач за деня лидерът Пари Сен Жермен е домакин на Ланс и при победа ще си върне титлата в Лига 1.