3. ОБЗОР: Франция, Белгия и Португалия на Европейско, Кристиано пише история (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от европейските квалификации

Общо 7 срещи от квалификациите за Евро 2024 се играха в петък вечер като след тях станаха ясни 3 сигурни участника на форума.

Франция, Португалия и Белгия взеха визити за финалите, налагайки се съответно над Нидерландия, Словакия и Австрия.

„Петлите“ сториха това след 6 победи в 6 мача, белгийците с 5 успеха в 6 опита, докато „мореплавателите“ са със 7 триумфа от 7 дуела.

Днес суперзвездата им Кристиано Роналдо ознаменува своя исторически мач №200 за представителния тим с 2 попадения и вече има на сметката си рекордните 125 гола!

38-годишният Кристиано вкара от дузпа в 29-ата минута, както и в 72-ата след пас на Бруно Фернандеш, асистирал и на Гонсало Рамош (18) за дебютното попадение в Порто.

Междувременно Доди Лукебакио също се разписа на 2 пъти за Белгия при успеха с 3:2 над Австрия във Виена, класирал „червените дяволи“ на Евро 2024.

Ромелу Лукаку оформи класиката в 58-ата минута, но червен картон на Амаду Онана даде шанс на домакините да върнат 2 гола чрез Конрад Лаймер (72) и Марсел Забитцер (84, дузпа). за повече обаче австрийците нямаха сили и така Белгия също подпечата билета си за форума на Стария континент.