3. ОБЗОР: Гърция отнесе Казахстан и направи още една крачка към Евро 2024 (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Елините се изправят срещу Грузия идния вторник

Гърция разби с 5:0 Казахстан в полуфиналния им мач от поток "С" в плейофите за класиране на Евро 2024.

Елините не срещнаха никакви трудности и ще се изправят срещу Грузия във финалния сблъсък от потока.  Гърция започна мача силно и в 7-ата минута си спечели дузпа за нарушение срещу Пелкас, а Бакасетас материалезира 11-метровия удар за 1:0.

Само шест минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Пелкас получи центриране в близост до вратата и с глава бе точен за 2:0.

В 37-ата минута елините направиха резултата класически. Йоргос Масурас получи пас отдясно и технично подаде към Йоанидис, за когото остана да засече топката във вратата.4:0 направи Курбелис в 40-ата минута, засичайки с глава центриране на Костас Цимикас.

Крайното 5:0 бе оформено в 87-ата минута след автогол на Еркин Тапалов, който действа лошо при едно центриране и прати топката в собствената си врата.