3. ОБЗОР ГЕРМАНИЯ: Айнтрахт излезе втори в Бундеслигата (ВИДЕО)

ОБЗОР ГЕРМАНИЯ: Айнтрахт излезе втори в Бундеслигата (ВИДЕО)

Ето и подробностите

Айнтрахт Франкфурт победи Шалке с 3:0 в двубой от 16-ия кръг на Бундеслигата и по този начин се изкачи на второто място във временното класиране на германския шампионат с 30 точки, като е на 2 зад лидера Байерн. В същото време Шалке остава на последното място в Бундеслигата с 9 точки на сметката си. Точни за „орлите“ бяха Йеспер Линдстрьом и Рафаел Боре.

На „Дойче Бан Парк“ домакините започнаха по-активно срещата и в 22-ата минута преодоляха вратаря на ШалкеАлександър Шволов. Рандал Коло Муани продължи с асистенциите, като този път сервира топката на Йеспер Линдстрьом в наказателното поле и младата звезда на Айнтрахт не пропусна да се разпише.

Шалке стигна до най-доброто си положение две минути след началото на второто полувреме. След центриране в наказателното поле, Соичиро Козуки се извиси над защитата на франкфуртци и стреля, но Кевин Трап спаси добре.

Шест минути преди края на редовното време хората на Оливър Гласнер си решиха мача, след като Линдстрьом подаде към Рафаел Боре и резервата се разписа с удар в долния ляв ъгъл.

Този втори гол деморализира „миньорите“ и те инкасираха и трето попадение. То падна в първата минута на добавеното време, когато Боре подаде към Бута, а той показа хладнокръвие и отново порази вратата на Шалке, оставяйки го на 5 точки от предпоследния в класирането на Бундеслигата Херта Берлин.