3. ОБЗОР: Голова фиеста на Гройтер Фюрт - Хофенхайм в Германия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Голова фиеста на Гройтер Фюрт - Хофенхайм в Германия (ВИДЕО)

Отписаният Ерлинг Холанд се завърна в игра с нов гол

Отписаният до края на годината Ерлинг Холанд изненадващо се завърна в игра за Борусия (Дортмунд) и даже вкара гол за десетата победа на тима в Бундеслигата. В мач от 13-ия кръг “жълто-черните” надвиха с 3:1 като гости друг от германските представители в Шампионската лига - Волфсбург.

Норвежкият терминатор не беше играл от четири кръга насам заради травма, като прогнозите бяха, че той няма да се възстанови преди Нова година. Тези дни обаче Холанд се оправи и днес се появи като смяна за последните около 20 минути. Бяха му необходими само 9 минути, за да намери мрежата за 3:1. Така той вече има 50 гола в 50 мача в Бундеслигата.

Преди това “вълците” бяха повели още във 2-ата минута чрез своя голмайстор Ваут Вегхорст. После обаче Борусия успя да пречупи съпротивата на домакините. В 35-ата Емре Джан изравни от дузпа, спечелена от Марко Ройс. В началото на второто полувреме Дониел Мален удари греда, но в 55-ата все пак успя да се разпише за 2:1.

Играчите на Волфсбург имаха три положения за изравняване, но не се възползваха от тях и в 81-вата бяха наказани от Холанд. Точно след седмица Дортмунд посреща Байерн (Мюнхен) в дербито на есенния дял.

Хофенхайм разби Гройтер Фюрт с 6:3, след като тогоанецът Ихлас Бебу вкара хеттрик, а Жоржинио Рутер добави две попадения. Победата позволи на Хофе да събере актив от 20 точки и да заеме пето място в класирането, докато „детелините“ остават последни само с една спечелена точка.

Кьолн разби Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:1 в дерби на провинция Северен Рейн-Вестфалия. Фрайбург, който започна много силно сезона, записа трета поредна загуба, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Бохум. Херта изпусна домакинската победа срещу Аугсбург, след като баварците изравниха за 1:1 в седмата минута на добавеното време.

Волфсбург - Борусия Дортмунд 1:3

Херта - Аугсбург 1:1

Кьолн - Борусия М 4:1

Бохум - Фрайбург 2:1