3. ОБЗОР: Хърватия превзе Франция в Лига на нациите (ВИДЕО)

ОБЗОР: Хърватия превзе Франция в Лига на нациите (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от понеделник вечер

Хърватия победи Франция като гост с минималното 1:0 в повторение на финала от Мондиал 2018.

„Шахматистите“ спечелиха визитата си от група 1 в дивизия А на турнира Лига на нациите с гол от дузпа на Лука Модрич още в петата минута.

Срещата се игра на “Стад дьо Франс”, който осъмна с надписи срещу провеждането на Мондиал 2022. “Катар вони на смърт” и “6500 загинали, 2 милиона роби, един проклет турнир” изписаха по фасадата на съоръжението активисти от групата “Червен картон за Катар”.

Самият двубой започна отлично за гостите, защото те получиха дузпа още в 4-ата минута. След нарушение на Ибрахима Конате срещу Анте Будимир и преглеждане на ситуацията с ВАР главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Модрич и хладнокръвно я прати в мрежата, за да открие резултата.

След това „петлите“ заиграха по-настойчиво, но не успяха да стигнат до изравнителен гол, тъй като пропуски направиха Килиан Мбапе, Люка Дин, Карим Бензема и резервата Орелиен Чуамени.

В крайна сметка Франция загуби и остана без победа в тазгодишното издание на турнира, със само 2 точки в актива си от 3 мача, на последното място в групата. Хърватия е на второ място със 7 пункта, докато лидерът Дания има 9, защото победи с 2:0 у дома Австрия (4) в другия двубой от потока.