3. ОБЗОР: Илия Груев титуляр, Вернер се разписа при завръщането си в Бундеслигата (ВИДЕО)

Вижте резултатите и класирането след срещите от 2-рия кръг

Българският полузащитник Илия Груев-младши започна като титуляр за Вердер (Бремен) и остана на терена 84 минути при равенството на тима 2:2 у дома с Щутгарт.

Завърналият се в елита отбор от Северна Германия има две точки след първите два мача.

Домакините от Бремен започнаха в схема 3-5-2, а Груев застана в средата на петимата полузащитници. Той имаше няколко чудесни виждания в предни позиции, като създаде положение за голмайстора на тима Фюркрюг, който вече беше открил резултата в 4-ата минута. Гостите от Швабия обърнаха хода на мача Уатаро Ендо в 38-ата минута и Сила Катопмва Мвумпа в 77-ата. Крайното 2:2 беше оформено от Оливер Бурке в 5-ата минута на добавеното време.

Германският национал Тимо Вернер се разписа при завръщането си в Бундеслигата, но останалият с 10 души отбор на РБ Лайпциг се добра само до 2:2 с Кьолн във 2-ия кръг. Хърватският защитник на биковете от Лайпциг Йошко Гвардиол си вкара автогол в 72-ата минута, за да фиксира крайното 2:2.

Вернер, който се завърна тази седмица от Челси, откри резултата в 37-ата минута, наказвайки грешка на вратаря на Кьолн Марвин Швебе. Но само след три минути националът от гостите Флориан Дийц изравни. Лошите неща за Лайпциг продължиха до края на полувремето с червения картон на унгарската им звезда Доминик Собослай.

Въпреки това РБ Лайпциг започна атакуващо второто полувреме и създаде няколко добри възможности и при една от тях Дани Олмо асистира на Кристофър Нкунку, който направи 2:1 в 56-ата минута. Кьолн се изкачи на 2-а позиция с 4 точки заради автогола на Гвардиол, фиксирал равенството.
Байер (Леверкузен) претърпя второ поредно поражение и остана на дъното в класирането – 1:2 на свой терен от Аугсбург. Аспирините, какъвто е прякорът на отбора, доминираха през голяма част от 90-те минути.

Датчанинът Фредрик Йенсен наказа грешка на защитата на Леверкузен и завърши контраатака с удар от 10-ина метра в 15-ата минута. Натискът на домакините даде резултат две минути преди края на първата част и Чарлс Арангис изравни. Но 8 минути преди края Андре Хаан осигури успеха на гостите.