3. ОБЗОР: Каляри "ухапа" Милан, но отнесе три гола (ВИДЕО)

ОБЗОР: Каляри "ухапа" Милан, но отнесе три гола (ВИДЕО)

Емполи най-накрая победи в Серия А, Аталанта с минимален успех

Милан успя да направи пълен обрат и да победи Каляри с 3:1 при гостуването си в Сардиня от 6-ия кръг на Серия А. "Росонерите" първи получиха гол, но вкараха два в края на първата част преди да добавят трети след почивката.

Домакините се възползваха от грешка на Ясин Адли до наказателното поле в 29-та минута и Лувумбо от малък ъгъл прониза Спортиело в горния десен ъгъл на вратата.

"Росонерите" продължиха да диктуват темпото и да притискат съперника, но изравнителният гол падна чак в 40-та минута. Пулишич проби отляво и пусна прострелно центриране. Вратарят парира топката, но я прати в краката на Окафор, който реализира дебютен гол за Милан.

Само пет минути по-късно "росонерите" изпълниха заучено положение при корнер, Рейндерс центрира в малкия пеналт и в разбъркването там Томори покачи на 2:1.

След почивката Милан продължи да е по-добрият отбор и след точно час игра Рубен Лофтъс-Чийк също вкара първия си гол с екипа на новия си тим след страхотен изстрел от над 20 метра за крайното 3:1.

По същото време във Верона домакините загубиха от Аталанта с 0:1. "Бергамаските" излязоха в доста експермиентален състав, но победното попадение беше отбелязано в 13-та минута от Коопмайнерс. Емполи пък постигна първи успех за сезона след пет поредни загуби и взе глътка въздух в битката си за спасение, след като победи пряк конкурент в дъното - Салернитана, също с 1:0.