3. ОБЗОР: Коледа дойде по-рано в Леверкузен, Мюнхен и Щутгарт (ВИДЕО)

ОБЗОР: Коледа дойде по-рано в Леверкузен, Мюнхен и Щутгарт (ВИДЕО)

„Аспирините“ завършиха полусезона с разгром и без нито една загуба

Приказният полусезон за Байер (Леверкузен) завърши подобаващо.

„Аспирините“ завършиха годината с разгромна домакинска победа с 4:0 над Бохум и затвърдиха амбициите си за нещо голямо под ръководството на треньора Шаби Алонсо.

Неговите момчета подариха предсрочно най-добрия коледен подарък на феновете си – прозвището зимен шампион, и то още преди началото на последния за календарната 2023-а кръг №16.

Днес те постигнаха своя 13-и успех през кампанията в Бундеслигата след хеттрик на нападателя Патрик Шик.

Той откри от дузпа в 30-ата минута, само 2 по-късно удвои, а в добавеното време на първата част оформи класиката. След почивката домакините вкараха още 2 попадения и макар първото да бе отменено след намеса на ВАР заради засада, второто остана на светлинното табло.

То бе дело на резервата Виктор Бонифейс, заменил героя Шик, като падна в 69-ата минута – само 2 след влизането на нигериеца на терена.

Така Байер приключи целия полусезон без нито една загуба във всички турнири, включително на международната сцена, след 22 победи и само 3 равенства.

„Аспирините“ събраха 42 точки, а вторият Байерн (Мюнхен) финишира първия дял с 4 по-малко в актива си.

В сряда вечер баварците също изпратиха с успех годината, макар и далеч по-труден от този на Леверкузен.

Грандът от Мюнхен спечели с 2:1 визитата си във Волфсбург. Пред точно 28 000 зрители гостите решиха всичко в рамките на 10 минути.

В 33-ата Джамал Мусиала им даде аванс, а в 43-ата Хари Кейн го удвои със своя гол №21 в едва 15 мача от Бундеслигата след летния трансфер от Тотнъм на стойност 100 млн. евро.

В самия край на първото полувреме Максимилиан Арнолд върна едно попадение за „вълците“, които се разиграха след почивката в търсене на изравняването, ала не можаха да си го осигурят и останаха с 19 точки. Байерн е втори с 38, докато трети в таблицата ще зимува Щутгарт.

„Швабите“ също поднесоха подранил коледен подарък на привържениците си, тъй като спечелиха с 3:0 домакинството си на Аугсбург и изпревариха с точка РБ Лайпциг.