3. ОБЗОР: Кьолн спря серията на Байер с неочакван успех в Леверкузен (ВИДЕО)

ОБЗОР: Кьолн спря серията на Байер с неочакван успех в Леверкузен (ВИДЕО)

Шалке би Майнц с дузпа в 100-ата минута за 3:2

Серията от 14 мача без загуба във всички турнири на Байер (Леверкузен) приключи изненадващо в четвъртък вечер.

Играещият на практика само за престиж тим на Кьолн победи „аспирините“ в собствения им дом с 2:1 в мач от XXXI кръг на Бундеслигата.

В герой за „козлите“ се превърна нападателят им Дейви Зелке, който реализира и 2-те попадения в Леверкузен.

28-годишният бивш играч на Херта откри резултата в 14-ата минута и макар Амин Адли да изравни в 28-ата, отново той оформи крайното 2:1 в 36-ата.

Така Кьолн спря серията от 4 домакински победи за първенство на Байер и събра 38 точки, докато „аспирините“ останаха с 48 в своя актив на 6-ата позиция.

Осмият Майнц 05 пък остана с 45, след като изоставаше на 2 пъти, и в крайна сметка загуби драматично у дома от Шалке 04 с 2:3.

Последното попадение в срещата падна в 100-ата минута от дузпа, реализирана от опитния Мариус Бюлтер.