3. ОБЗОР: Ливърпул и Челси са четвъртфиналисти (ВИДЕО)

ОБЗОР: Ливърпул и Челси са четвъртфиналисти (ВИДЕО)

Евертън и Фулъм също продължават напред за Купата на лигата

Фаворитите Ливърпул и Челси не допуснаха изненади и продължиха напред в турнира за Купата на лигата в Англия.

Мърсисайдци победиха като гости Борнемут с 2:1, докато „сините“ от Лондон надвиха у дома Блекбърн с 2:0.

Успехът на Ливърпул дойде по-трудно, след страхотен гол на Дарвин Нунес в 70-ата минута. Нападателят получи топката, навлезе с нея към наказателното поле и от ъгъла му успя с фантастичен удар да матира вратаря на домакините.

Преди това възпитаниците на Юрген Клоп поведоха чрез Коуди Гакпо, който се разписа от добавка в 31-ата минута, а Борнемут изравни в 63-ата, когато точен отблизо бе Джъстин Клуиверт.

Така Ливърпул се класира за четвъртфиналите, като в тях ще играе и Челси след очакван домакински успех над втородивизионния Блекбърн.

„Сините“ нямаха особени проблеми на своя „Стамфорд Бридж“ и се наложиха с попадения на Беноа Бадиашил в 30-ата минута и на Рахим Стърлинг в 59-ата.

Момчетата на Маурисио Почетино можеха да се поздравят с далеч по-изразителен успех, ала пропуски на Рийс Джеймс, Енцо Фернандес и Коул Палмър, както и греда на последния, ги лишиха от разгром.

Така или иначе обаче те продължават напред, като със същото могат да се похвалят още елитните Евертън и Фулъм, отстранили съответно Бърнли с 3:0 и Ипсуич с 3:1.