3. ОБЗОР: Ливърпул отново безгрешен на "Анфийлд" с класика над Брентфорд (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са отново втори в класирането

Ливърпул записа пореден успех като домакин във Висшата лига този сезон, след като надви с 3:0 Брентфорд на "Анфийлд".

Домакините започнаха активно и бързо стигнаха до удар на Гакпо от дистанция, но топката отиде право във вратаря Флекен. В петата минута обаче защитата на мърсисайдци показа колебания. Няколко бранители не реагираха в наказателното поле, но за тяхно щастие играчите на Брентфорд не се възползваха, като няколко футболисти не успяха да отправят точен удар. Стражът на гостите трябваше да се намесва малко след това, след като опит за центриране на Нунес бе отклонено и топката тръгна към вратата.

В 16-ата минута Салах изведе Нунес, който веднага стреля, но ъгълът бе малък и вратарят се справи. Колебанията в защитата на Ливърпул продължиха. Грешка на Александър-Арнолд позволи на Мбемо да стреля, но той прати топката над вратата. При следващата добра атака на гостите английският национал се справи много по-добре и спря Уиса.

В следващия период Дарвин Нунес бе в центъра на събитията. В 22-ата минута след опит за удар на Собослай топката се озова в уругваеца, който я прати в мрежата. Попадението не бе зачетено поради засада, а разглеждането с ВАР показа, че той е на милиметри пред бранител. Няколко минути по-късно Нунес отново се разписа, този път с акробатичен удар, но отново бе в положение на засада и попадението пак не бе признато.

Отборът на Томас Франк успя за пореден път да преодолее защитата на съперника в 32-ата минута. Мбемо бе изведен великолепно зад отбраната и излезе сам срещу Алисон. Той опита технично да го преодолее, но вратарят реагира великолепно и успя да отклони топката.

Мохамед Салах, който беше малко изолиран до този момент, откри резултата при първата си възможност. Подаване на Александър-Арнолд намери Нунес пред наказателното поле, а той отлично пусна към египтянина, който демонстрира класата си.

След почивката мърсисайдци имаха по-голям контрол, но и двата отбора се справяха по-добре в защита, което доведе до по-малко положения. Цимикас и Гакпо пробваха удари от дистанция, които бяха далеч от целта. При една ситуация съдиите на ВАР разглеждаха сблъсък между Ендо и Ньоргор, при която японецът влезе опасно в краката на съперника. Първоначално съдията дори не отсъди нарушение, а след това преценката бе, че влизането не е за червен картон.

След час игра опасна ситуация пред вратата на Алисон не завърши с гол, а секунди по-късно Бентфорд вече изоставаше с два гола. Цимикас успя да стигне до една топка излизаща извън терена. Бранителят я центрира към Салах, който с глава я насочи към опразнената врата. Ситуацията бе разглеждана с ВАР, но топката не бе излязла от терена с целия си обем и голът бе признат.