3. ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Ливърпул се върна на победния път в английската Висша лига, след като надви гостуващия Борнемут с 3:0 в мач от V кръг.

Над всички на „Анфийлд“ бе колумбиецът Луис Диас, който блесна с бързи 2 попадения, а едно, но изключително красиво, добави уругваецът Дарвин Нунес.

След успеха Ливърпул оглави временно класирането с актив от 12 точки преди дербито между шампиона Манчестър Сити и подгласника Арсенал в неделя.

Иначе, донякъде изненадващо, гостите от Борнемут имаха първата чиста ситуация в събота като дори вкараха гол, чрез Антоан Семеньо, който обаче бе отменен заради засада.

След това възпитаниците на Арне Слот повишиха значително оборотите и откриха резултата в 27-ата минута.

Тогава Ибрахима Конате опита да изведе Диас, а направилият 2 отлични спасявания преди това вратар Кепа Арисабалага излезе неразчетено до границата на наказателното поле, от което колумбиецът се възползва и вкара на празна врата.

По-малко от 2 минути след това отново Диас се разписа, след като този път Трент Александър-Арнолд го намери в наказателното поле, а той прати топката между краката на Кепа и в мрежата му – 2:0.

Още преди паузата Дарвин Нунес направи преднината на домакините класическа. Нападателят отбеляза красив гол с фалцов удар в далечния ъгъл.
След почивката шампионатен дебют за домакините направи лятното попълнение Федерико Киеза, който стреля в дясната греда. Удар на Луис Синистера с глава също се отби от напречната греда.

Така в крайна сметка Борнемут загуби и заема 13-о място в класирането с 5 точки.

В друга среща от кръга Астън Вила победи трудни с 3:1 местния си противник Уулвърхямптън. "Вълците" поведоха в дербито на Мидландс в 25-ата минута след попадение на Матеуш Куня, дошло след асистенция на Диего Карлос.

Оли Уоткинс даде началото на късния обрат в 73-ата минута с удар към вратата на гостите и последвал рикошет.

Две минути преди края на редовното време Езри Конса направи 2:1 след центриране на Юри Тилеманс.

Дълбоко в допълнителното време Джон Дюран след бърза контра реализира трети гол за Астън Вила. Отборът от Бирмингам има 12 точки, колкото е активът и на Манчестър Сити и Ливърпул.

Уулвс остава без успех до момента и е само с една точка на 20-та позиция в класирането.

Тотнъм победи с 3:1 у дома Брентфорд и има 7 точки на десето място във Висшата лига. Още в първата минута Брайън Мбуемо смълча трибуните на

"Тотнъм Хотспър Стейдиъм", но само седем минути по-късно Доминик Соланке изравни с първия си гол в полза на "шпорите".

В 28-ата минута попадение на Бренан Джонсън изведе домакините напред, а пет минути преди края на редовното време Джеймс Мадисън асистира за Сон Хьон-мин, оформил крайното 3:1.

Брентфорд има 6 пункта на 12-та позиция.

Евертън завърши наравно 1:1 като гост срещу Лестър и спечели първа точка през сезона, докато Фулъм победи с 3:1 у дома Нюкасъл, нанасяйки първо поражение за "черно-белите".

Новаците в елита Саутхямптън и Ипсиуч не излъчиха победител и направиха 1:1.

По-късно днес Кристъл Палас приема Манчестър Юнайтед, а в неделя шампионът Манчестър Сити е домакин на Арсенал в дербито на кръга.