3. ОБЗОР: Ливърпул вкара 4 и превзе върха в Англия

ОБЗОР: Ливърпул вкара 4 и превзе върха в Англия

Борнемут и Уотфорд доближиха Топ 5 след изразителни победи, вижте всички резултати тук!

Ливърпул записа нови три точки в актива си след  4:1 на „Анфийлд” срещу Кардиф и оглави класирането във Висшата лига с 26 точки. Така тимът на Юрген Клоп изпревари Манчестър Сити, но при победа на „гражданите” в понеделник над Тотнъм, ще си върнат отново лидерската позиция. Мърсисайдци откриха резултата в днешния двубой в 10-ата минута благодарение на Мохамед Салах, а вторият гол падна чак след почивката и негов автор бе Садио Мане (66`). Домакините свалиха гарда и бяха наказани в 77-ата минута от Патерсън, но в заключителните минути изковаха успеха с голове на Шакири (84`) и отново Мане (87`).

В същото време Борнемут и Уотфорд се доближиха до Топ 5 след класически победи с 3:0 съответно срещу Фулъм и Хъдърсфийлд.

Брайтън записа минимално 1:0 над гостуващия Уу;ъврхемтън, а на Саутхемптън и Нюкасъл не стигнаха 90 минути за попадение – 0:0.

От 19:30 часа българско време играят Лестър и Уест Хем.

Брайтън – Уулвърхемптън 1:0

1:0 Глен Мъри (48`)

Фулъм – Борнемут 0:3

0:1 Уилсън (14`-дузпа)

0:2 Брукс (72`)

0:3 Уилсън (85`)

Ливърпул – Кардиф 4:1