3. ОБЗОР: Лошата серия на Ница продължи и във Франция

ОБЗОР: Лошата серия на Ница продължи и във Франция

Застрашените от изпадане Троа и Аячо взеха само по точка, резултати и класиране в Лига 1

Негативната серия на отбора на Ница продължи и в първенството, след като отстъпиха с 1:2 на свой терен на Клермон в среща от 32-ия кръг на френската Лига 1.

И докато през седмицата червено-черните загубиха със същия резултат след продължения от Базел и сложиха край на мечтите си за европейски успех, днес поражението ги остави на 7 точки от местата за връщане в континенталните турнири.

На другия полюс е отборът на Клермон, за който това е историческа четвърта поредна победа. Никога от влизането си в Лига 1, този отбор не е подреждат четири успешни мача един след друг. С днешните три точки събират 46 и се нареждат на 9-о място.

Мохамед Шам откри резултата за гостите от Клермон Феран в 37-ата минута, но 4 по-късно голмайсторът на домакините Гаетан Лаборде изравни. Домакините опитаха да стигнат до предимство след почивката, но не сблъскаха с добре организираната игра на противника. И 7 минути преди края Саид Кауи осигури успеха на гостите.

Троа продължава да се бори за оцеляването си и направи 2:2 при гостуването си на Нант  – на практика директен съперник. За домакините този резултат, който дойде в последните секунди, е повече от добър, защото разликата от 10 точки се запази. Макар да се виждаше победител след точно изпълнена дузпа от Уилсон Одобер във 2-ата минута на добавеното време. Съдията Жереми Пиняр трябваше да се консултира с ВАР край страничната линия, за да даде дузпата за гостите. Но още в ответната атака Нант стигна до равенство 2:2 с точния изстрел на резервата Еван Гесар.

Троа и Аячо имат по 22 точки на 18-о и 19-о място, но изостават на цели 10 от Нант, Брест и Страсбург, които са точно над тях.

В идентичен сблъсък на остров Корсика местният Аячо и Брест не си вкараха голове – 0:0. Домакините трябваше да играят с човек по-малко в последните 30 минути, след като Йоан Тужгар беше отстранен с червен картон, но все пак останаха само с точка, която е първа за тях от 6 мача насам.